Bertram Allen ja Molly Malone V tegid seda jälle

Ilmaasjata ei ole me korduvalt noore iirlase Bertram Alleni nime Hobumaailma veergudel maininud. Tõusev täht ja tema superkiire Molly Malone V võitsid just veenva sõiduga Maailmakarika Finaali esimese osavõistluse, kiirusparkuuri kõrgusel 150 cm.

Veel enne sõitu naljatlesid pressiruumis iirlastest ajakirjanikud, et nad istuvad võitjate lauas. See nali ei olekski saanud olla täpsem. Alleni sõnul oli tema 11 aastane mära täna hommikul väga ebameeldivas tujus ega tahtnud üldse kosotööd teha, kuid oli õhtul järsku nagu teine hobune. „Ta teab nii hästi, millal end kokku võtta ja millal asi oluline on. Oleme temaga ilusti kokku kasvanud, meie koostöö on juba üsna pikk, kuid tal on väga omapärane ja tugev karakter.“

Bertram Allen ja Molly Malone V näitasid superkiirust

Ameeriklastel oli täna samuti põhjust rõõmustamiseks, teisele kohale platseerusid 2012. aasta MK võitjad Rich Fellers ja 19-aastane Flexible, kes näis värske nagu alati. Puhta sõiduga jõudsid esikümnesse veel MM hõbe Patrice Delaveau ja Orient Express HDC, Jur Vrieling ja VDL Zirocco Blue NOP, Steve Guerdat ja Albfuehren’s Paille, Penelope Leprevost ja Vagabond de la Pomme, Martin Fuchs ja PSG Future, Jos Verlooy ja Domino, Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi TN NOP. Kiire neljaga tuli tiitlikaitsja Daniel Deusser Cornet’s Amouril.

Fellers ja Flexible panid kodupubliku möirgama

Patrice Delaveau ja Orient Express kindla sõiduga täna kolmandal kohal, jagades seda Jur Vrielingu ja VDL Zirocco Blue NOP-iga (alumisel pildil).

Tiitlikaitsjad Daniel Deusser ja Cornet’s Amour kiire neljaga kümnendaks. Vorm paistab hea.

Kui heita pilk varem läbi käinud favoriitidele, siis kolmekordsel MK võitjal Marcus Ehningul sõit ebaõnnestus, 9aastane Singular LS la Silla ei ole sel hooajal väga stabiilselt esinenud, kuid sel hobusel on tehnikat vaadates ilmselt tulevikus veel palju pakkuda. Ameeriklaste suured lemmikud McLain Ward ja Rothchild ning Beezie Madden ja Simon võtsid mõlemad kergest puudutusest ühe lati alla, kuid tundusid olevat päris heas vormis. Sama võiks öelda Kevin Stauti ja Silvana HDC kohta. Aeglase nulliga jõudis 12ndale kohale Sergio Alvarez Moya Carlol. Muide, Marco Kutscheri Cornet’s Cristallot tabas tund enne starti koolikuprobleem, mis eriti õnnetul moel nad võistlusest kõrvale jättis. Koolikute käes vaevles nädal tagasi ka Flexible, kuid tänaseks tundub tal Fellersi sõnul kõik korras olevat.

Beezie Madden ja Simon mahtusid täna napilt auhinnasaajate hulka, kergest puudutusest langes üks latt.

„Meie poisid“ väga head vormi ei demonstreerinud. Varna ja tema võistluse noorim, 8aastane KS Coradina olid kuidagi eriliselt toored, mis hobuse noorust arvestades on mõistetav. 3 mahaajamist andis neile 31. koha 38 osaleja seas. Beletsky ja tema oluliselt kogenuma Rocketmani jaoks osutus samuti tänane rada katsumuseks, maha tuli neilgi 3 latti ning kohas jäi lätlase järel 32. Neretnieksi Romanee CeCe ei ole ilmselgelt sportlase parim ratsu, kuid olude sunnil tuli siia lennata just temaga. neli mahaajamist andsid neile 35. koha.

Beletski ja Rocketman ei olnud heas vormis

Neretnieks ja Romanee CeCe

Andis Varna KS Coradina võistluse jaoks ehk pisut "roheline".

Homme on mõistagi uus päev ning mängu tulevad uued strateegiad ja tehnikad, sest kuni 160 cm kõrgune ümberhüpetega parkuur ei ole kindlasti võrreldav tänase kiirussõiduga.

Tulemused leiate: http://eventcontent.hippoonline.de/1000/1000zeitplanENG.htm