Big Jake tunnistati maailma kõrgeimaks hobuseks

Belgia raskeveohobune, 9aastane Big Jake tunnistati uueks Guinnessi rekordi omanikuks, olles 2 meetri ja 10 cm juures kõige kõrgem hobune maailmas. Varem seda tiitlit kandnud Clydesdale’i tõugu Remington Texasest on temast koguni 7 cm madalam.

Ameerikas, Wisconsini osariigis Poynette’is asuvas Smokey Hollow Farm’is elav Jake on farmi au ja uhkus ning oluline "kaubamärk". Hobuse ametlikule esitlusele maailmarekordi omanikuna oli kõrvutamiseks toodud ka samast farmist pärit minitäkk Nemo. Üritus, mille pealtvaatajaskond ulatus üle 50 000 inimese, hõlmas endas erinevaid seminare ja demonstratsioone. Jake oli seal kahtlemata suur staar, kuid inimesi tema kõrvale ohutust silmas pidades seisma ei lubatud, ehkki soovijaid oli palju.

Hobust mõõdeti kaamerate ja fotograafide silme all mitmeid kordi ning ilma raudadeta. Teda treenitakse igapäevaselt ning tema eest hoolitseva Rick Riemeri meelest on ta väga galantne ning andekas: "Temaga pole raskem tööd teha, kui teistega, pigem vastupidi. Ta liigub graatsiliselt ning töötab teistega hästi vankri ees".

Big Jake on tema omaniku Jerry Gilberti sõnul hea ja leebe iseloomuga ruun. Ta oli juba sündides suurt kasvu, praegu kaalub ta u. 1180 kg. Tegelikult arvati aga tema tallikaaslasest rohkem tulevat, kuna Almighty Bruce, samuti belgia raskeveohobune, oli sündides veelgi suurem ja kasvas väga kiiresti. Täna kaalub Bruce küll veidi rohkem, kuid jääb kõrguses natuke alla. Omaniku sõnul on suhteliselt ebatavaline, et ühes farmis on kaks nii suurt hobust, kes võiksid koos pretendeerida ka teisele maailmarekordile nn. Maailma kõrgeima hobutiimi tiitlile, mida pole seni veel Gunnessi raamatus avaldatud. Selleks tuleb mõlemad hobused muuhulgas koos rakendada ning demonstreerida, et nad on tõesti koostöövõimelised.

Vaata siit ka videot Jake’ist

Rohkem võite lugeda ka http://www.wiscnews.com/portagedailyregister/news/article_7b28cd97-a8fe-500b-9633-ffe50c89ea22.html

ja http://www.wiscnews.com/portagedailyregister/news/local/article_7f402b66-4781-11df-a981-001cc4c002e0.html