Bordeaux Grand Prix võit Marcus Ehningile, Fagerström edukas väiksemas sõidus

Pühapäeval lõpetati Bordeaux-s möödunud nädalavahetuse olulisim CSI5*-W tasemel toimunud takistussõiduvõistlus, kus Grand Prix võit läks Saksamaale Marcus Ehningile. Hea esituse tegi põhjanaaber Nina Fagerström pühapäeva teises sõidus, mis samuti kuulus Rolex Rankingusse.

Grand Prix, kus takistuste kõrgus sarnaselt MK-etapiga 160 cm, kujunes karikasõidust statistiliselt raskemaks, kuna ümberhüpetele jõudis vaid kuus paari, kelle hulgas kaks Prantsusmaa esindajat. Laupäevast edu korraldajad korrata ei suutnud ning võit tuli loovutada Saksamaale. Parimaks osutusid seekord Marcus Ehning ja Sabrina (Ehningu kuulsa Sandro Boy järglane). Prantslased ei pidanud siiski lahkuma pead norus, sest teise koha jättis kodumaale Kevin Stauti tüdruksõber Pénélope Leprevost hobusel Maestro de la Loge. Kolmanda positsiooni hõivas tuntud šveitslane Steve Guerdat hobusel Nino des Buissonnets.

Kui Grand Prix sõidus soomlannal Nina Fagerströmil ja Talendil pudenes kolm latti, siis oluliselt parema soorituse tegi Hollandis treeniv põhjanaaber hommikuses 150 cm kõrguste takistustega sõidus, jõudes hobusega Mouse teisele kohale. Neist paremad suutsid olla veel vaid koduseinte toetust nautinud Roger-Yves Bost ja Castle Forbes Vivaldo vh Costersveld. Seegi sõit andis punkte Rolex Rankingi edetabelisse.

Nina Fagerström ja Talent. Foto: Külli Tedre

Kõik Bordeaux võistluse tulemused on leitavad aadressilt http://results.scgvisual.com/2012/bordeaux/ .

Kui Lääne-liigas on veel enne suurt finaali jäänud üks etapp, mis toimub 23.-26. veebruaril Göteborgis, siis Uus-Meremaa liiga on just lõppenud ning selle on kolmandat järjestikust aastat võitnud Katie McVean, kes mullu lõpetas Maailmakarika suures finaalis 6nda positsiooniga.