Bordeaux suurvõistlus on täies hoos, rakendi MK avalöök toimub öösel

Eile sai üleilmselt kvaliteetsete veinide linnana tuntud Bordeaux`s alguse Lääne-Euroopa takistussõiduliiga viimane etapp, mille raames peetakse ühtlasi neljarakendite Maailma Karika finaal.

Kuna rakendispordi MK finaali näol on tegemist kaalukama sündmusega, peetakse takistussõitjate viimane etapp täna, Eesti aja järgi algusega kell 21.30. Takistussõitjad alustasid juba eile, mil suur pidupäev oli korraldajatel prantslastel, kelle esindus võttis avapäeva põhisõidus suisa kolmikvõidu. Puhtusele ja kiirusele peetud 150cm kõrguste takistustega sõidus tegi kõigil "selja prügiseks" Penelope Leprevost, kes startis hobusega Nice Stephanie. Pea kaks sekundit aeglasema puhta sõiduga platseerus teisele kohale Kevin Staut hobusega Elky van het Indihof HDC, kolmanda tulemuse sõitis välja legendaarse stiiliga tuntud Roger Yves Bost hobusega Pegase du Murier.

Eilne võistluspäev lõppes kolmevõistlejate sisekrossiga, kus edu saatis kohalikku sportlast Karim Florent Laghouagi, kes osales hobusega Punch de l`Esques. Teisena lõpetas aastaid tagasi Euroopa meistritiitliga pärjatud Nicolas Touzaint hobusega Lesbos. Täna muide peeti analoogiline võistlus lastele, kes hüpasid sisekrossi, mis kombineeritud takistussõidu takistustega, kõrgusel 60cm.

Laste sisekrossi takistuste kõrguseks oli 60cm; foto Hillar Talts

Bordeaux ürituse olulisim etapp saab alguse Eesti aja järgi pool üks öösel, mil stardivad oma esimesel osavõistlusel rakendisportlased. Hobumaailmal on "purgis" pikemad intervjuud rakendimaailma liidrite Boyd Exelli, IJsbrand Chardoni ja Koos de Rondega, mida saate lugeda järgnevatel nädalatel-kuudel, kuid ennustusvõistluse tulemused avaldame koheselt. Toimetaja Talts küsis meestelt populistliku küsimuse, kes homme karikaga koju sõidab. Chardon oli ülimalt diplomaatiline ja rääkis oma hobuste üha tõusnud vormist ning mainis soliidselt oma võitu Londoni etapil. Sama ekipaaž asub starti ka täna hilisõhtul. "Meil on omad võimalused," ütles tituleeritud hollandlane. Boyd Exell oli ülimalt tagasihoidlik ja ütles, et sport on sport, tahtmata rõhutada oma ekipaaži ülivõimast üleolekut sellel hooajal. Tegelikult õige mees, sest statistiliselt ongi liialt hästi läinud, pole mõtet ära sõnuda. Koos de Ronde, kuulsast kolmikust noorim, oli enesekindel: "Kes võidab? Mina loomulikult". Koos muide on võitnud siin samas tiitli aastal 2013.

Bordeaux tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1128/1128zeitplanDEU.htm?style=longines