Bordeaux takistussõidu MK etapi võitis Hans-Dieter Drecher hobusel Magnus Romeo

Eile hilisõhtul peetud Lääne-Euroopa liiga järjekordse MK-etapi Bordeaux`s võitsid sakslane Hans-Dieter Drecher ja tema täkk Magnus Romeo. Eilne võit on seni Drecheri karjääri suurimaks saavutuseks.

MK-etapi starti asus 39 paari, kellest ümberhüpetele jõudis kaheksa. Kohalikest parimal, kolmandal, kohal lõpetanud Penelope Leprevost mainis FEI pressiesindajale, et rada vaadates tundus see lihtne, kuid itaallasest rajameistri Uliano Vezzani, kes muide on rajameistriks ka Göteborgi finaalis, radade puhul on alati mõtteainet. Nii ka seekord. Sarnaselt Penelopega väitis ka võitja Drecher, et rada tundus alguses lihtne ja pigem madal, kuid probleeme põhjustas see paljudele. Drecher oli samas võidu üle üliõnnelik ning pidas seda oma senise karjääri suurimaks saavutuseks. Lisaks eilsele võidule tagast ta endale koondarvestuses punktisumma, mis lubab tal startida Göteborgis toimuvas suures finaalis. Seal osaleb Drecher esmakordselt.

Ümberhüpetele pääsenud kaheksast sportlasest suutis seal vigu vältida neli. Esikolmik lõpetas samas sekundis ning nagu pealkirjastki nähtub, suutsid seda kiireimini teha Drecher ja Magnus Romeo. Teisena lõpetasid Bordeaux`s rootslane Henrik von Eckermann ja Gotha, kolmandana Penelope Leprevost ja Nayana.

Lääne-Euroopa liigas on jäänud enne finaali veel vaid s´Hertogenboschi etapp 17. märtsil, kus viimane võimalus oma punktisummat suurendada. Finaali pääseb lääne liigast 18 paremat. Hetkel on piiri peal sellised suurnimed kui Edwina Tops-Alexander (18.), Gerco Schroder (19.) ja Jeroen Dubbeldam (20.).

Bordeaux võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2013/bordeaux/ .