Bordeaux takistussõidu MK-etapil näitas ülemvõimu Pieter Devos

Pieter Devos ja Espoir Bordeaux auhinnatseremoonial; foto FEI/Richard Juillart

Sel nädalavahetusel Prantsusmaal Bordeaux’s toimuval takistussõidu MK-etapil, mis on enne aprillis toimuvat finaali järjekorras eelviimane, osutus parimaks belglane Pieter Devos hobusega Espoir. Üldarvestuse liidrikohast hoiab jätkuvalt kinni prantslane Kevin Staut.

160 cm takistustega ümberhüptega sõit nägi stardijärjekorras 40 võistluspaari, kelle jaoks nüüd kogutavad punktid on eriti kriitilised, et kindlustada endale koht finaalis. 10 sportlasel õnnestus itaallase Uliano Vezzani ehitatud rada läbida puhtalt. Kodupubliku lootused ja ootused lasusid Roger Yves Bost’i õlul, kes oli ainukese prantslasena läbinud põhiparkuuri puhtalt.

 

Ümberhüppeid alustas iirlane Cameron Hanley (Eis Isaura), kes lõpetas nelja karistuspunktiga.  Topeltnulli ei õnnestunud kirja saada veel viiel paaril, kes kõik said tulemuseks neli, viis või kaheksa karistuspunkti. Viiendana starti tulnud Pieter Devos ja Espoir said hakkama puhta sõiduga, seades teistele ette aja, mida ei suutnud püüda kiirete ümberhüpete poolest tuntud Marcus Ehning (Cornado NRW), kes pidi leppima teise kohaga, ega ka hispaanlane Manuel Fernandez Saro (Cannavaro 9), kes lõpetas kolmandal kohal. Neljandana lõpetas samuti nulliga hüpanud, kuid ajaliselt aeglasem olnud Paul Estermann (Lord Pepsi).

 

Pressikonverentsil lausus Devos, et tuli Bordeaux’sse teadlikult punkte koguma lootusega kvalifitseeruda finaali. „Loomulikult olen võiduga väga rahul ja ootan pikisilmi finaali, mis on mulle esmakordne kogemus. Ausalt öeldes on aga parim tunne see, et Espoir (kelle nimi tähendab muide tõlkes „lootus“) tundub olevat väga hea vormis peale Leipzigi MK-etappi tehtud pausi,“ sõnas võitja.

 

Vaid üks etapp lõpuni jäänud, on üldarvestuse liidrikohal kindlalt Kevin Staut 79 punktiga. Henrick von Eckermann hoiab teist kohta 64 punktiga ning Marcus Ehning on tõusnud kolmandaks, olles kogunud 57 punkti.

21.-25. veebruaril jõuab järg Göteborgi, kus selguvad Pariisis toimuvas finaalis osalejad.

Bordeaux tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1438/html/en/longinestiming/index.html