Bosty Rahvuste Karika finaali avapäeval kõrvaldatud ebasobivate jalakaitsmete tõttu

Neil päevil jõuab Barcelonas lõpule käesolev Rahvuste Karika hooaeg takistussõidus, kus homsesse finaali jõudnud 8 riiki on: Kanada, Holland, USA, Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia, Rootsi ja Šveits. Esimeses kvalifikatsioonis segastel asjaoludel diskvalifitseeritud prantslane Roger Yves Bost tohib siiski finaalis startida, kuid rahvas on otsusest hämmingus.

 

Bost (hüüdnimega Bosty), kes võistles hobusel Sydney Une Prince, tegi puhta tulemuse, mis oleks Prantsusmaale Kanadaga sarnaselt andnud kokku 0 kp, kuid pärast sõitu 2016. a. võistkondlik olümpiavõitja ja 2013.a. Euroopa meister diskvalifitseeriti FEI reeglitega vastuolus olevate tagajalakaitsmete kasutamise pärast. Kohtunike kogu nentis, et ka nemad märkasid kaitsmete tõenäolist ebasobivust, kuid eeldasid, et kuna stjuuardid on juba kontrolli selles osas eelnevalt läbi viinud, siis mingit rikkumist ei ole.

 

Täpselt nii siis juhtuski, et stjuuardid lubasid prantslase starti, kuid kõrvaldasid ta siiski pärast sooritust. Bosty nentis oma FB lehel, et kõige tähtsam oli finaali jõuda ning võistkond keskendub pigem sellele kui neljapäevasele intsidendile.

 

Homme asuvad kõik kaheksa tiimi tiitlile pretendeerima nullist. 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23