Boyd Exell alustas MK hooaega jällegi võidukalt

Tänavu FEI poolt aasta sportlaseks nimetatud Austraalia rakendisportlane Boyd Exell alustas uut hooaega järjekordse MK-etapivõiduga Stuttgardis.

Möödunud nädalavahetusel Stuttgardis peetud neljarakendite MK-etapil osalenud kuuest mehest oli parim Boyd Exell, kes lisaks MK-etapile võitis ka reedese eelsõidu. Kolme parema hulka ehk teise vooru pääsesid lisaks Boydile veel hollandlane IJsbrand Chardon ja sakslane Rainer Duen. Kahe vooru peale oli Exell ainuke, kes suutis kõik pallid koonustele jätta ja ületas sel moel teisena lõpetanud Chardoni pea 32 sekundiga! Ühe palli maha-ajamine annab teatavasti viis lisasekundit. Chardonil tuli maha kolm palli, kolmandana lõpetanud Duenil kaks.

Exell, kes oli teistest peajagu üle, kasutas Stuttgardis oma kogenud tiimis uut juhthobust: "Esmakordselt MK-võistlusel kasutasin uue juhthobusena 15aastast lipitsaanerit Whiskey. Olin teda enne juhtpositsioonil proovinud kaks nädalat varem Madalmaades peetud sisevõistlusel,"mainis võitja. Ülejäänud tiim oli suurte kogemustega, nende hulgas Lucky, kellega Exell võitis 2009.a. oma esimese MK-tiitli Göteborgis.

Halb päev oli tugeval ungarlasel Joszef Dobrovitzil, kes startis Stuttgardis oma noorte hobusetega. Lisaks kahele maha aetud pallile unustas Joszef maratonitakistuse kuuenda värava ning pidi tegema selle läbimiseks olulise lisaringi, mis seekord ei lubanud enamat kuuendast kohast.

Rakendispordi MK-sari jätkub juba eeloleval nädalavahetusel etappidega Madriidis ja Stockholmis.