Boyd Exell alustas Stuttgartis MK-sarja võidukalt

Valitsev maailmameister Boyd Exell (AUS) võttis esikoha neljarakendite 2014-2015. a. MK hooaja esimesel etapil Stuttgartis, jättes teiseks oma suure konkurendi IJsbrand Chardoni (NED), kellele järgnes kodusel pinnal võistelnud Christoph Sandmann. Nimetatud mehed olid muide käesoleval aastal WEGil vastavalt neljandal ja viiendal kohal.

Exell saavutas Stuttgartis veenva võidu, ehkki ei suutnud avavooru vigadeta läbida. Seevastu oli austraallane võiduvoorus tervelt 9 sekundit kiirem teise koha võitnud Chardonist. Exelli uus juhthobune Poker, kes vahetas välja staažika Billi, ning teine juhthobune Bajnok on mõlemad lipitsaani tõugu ning põlvnevad samast täkust. „Olen Pokeri üle väga rõõmus, kuid mul kulub ilmselt terve hooaeg, et teda tundma õppida. Samas mulle tundub, et ta on potentsiaalne uus Bill, minu parim juhthobune, kes kahjuks mullu meie hulgast lahkus.“ jutustas võitja. Tänavuse võiduga pälvis Boyd neljandat korda Stuttgart German Masters tiitli.

Samuti lipitsaani hobustega võistlev Chardon ajas esimeses voorus maha kolm takistust ning pääses võiduvooru kolme hulka üsna napilt. Sandmann võistles uue, spetsiaalselt sisevõistluseks kokku pandud võistkonnaga, kuhu kuulusid kaks hobust karjääri lõpetanud sakslase Christian Plücker neljarakendist, üks Georg von Steinilt laenatud hobune ning üks tütrelt Annalt laenatud hobune. Sandmann proovis sellist kombinatsiooni alles nädal enne Stuttgarti võistlust ning see ilmselgelt õigustas end, kuna esimesest voorust tuli väga kindel puhas sooritus.

Mullu wildcard’i tagasi lükanud Christoph Sandmann oli oma tiimis väga kindel ning loodab järgmistel etappidel veel suuremat konkurentsi pakkuda. „Stuttgarti publik on maailma parim, nagu näen, jäin eelmisel aastal paljust ilma.“

Stuttgargi suurvõistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/967/967zeitplanDEU.htm?style=longines.

Võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://stuttgart-german-masters.de/en/#/current