Boyd Exell demonstreeris Stockholmis jõudu võttes veenva MK-etapivõidu

Pühapäeva õhtul oli Stockholmis peetud Sweden Horse Show viimaseks alaks neljarakendite MK-etapp, kus mõõtu võtsid kuus kõrgtasemel kutsarit, kelle hulgast paistis jällegi eredalt välja austraallane Boyd Exell, võttes juba ei-tea-kui-mitmenda etapivõidu maailma ajaloos.

Stockholmis oli sarnaselt reedese soojendussõiduga üles seatud kombineeritud maratoni rada, mis sisaldas kolme maratonitakistust. Väravaid samas oli neist kahel neli ning ühel vaid kolm, ümbersõidul kolme parima vahel vähenes väravate arv kõigil kolmeni, samuti oli ümbersõidul kolm koonustakistust vähem.

Võrreldes reedese võistlusega võib avavooru ebaõnnestujaks lugeda wild-cardiga osalenud rootslast Fredrik Perssoni, kes kolme maha aetud palliga pidi leppima reedese teise koha asemel viiendaga. Kolme parema hulka ehk ümbersõidule pääsesid isa ja poeg Dobrovitzid Undarist ning loomulikult Boyd Exell, kes edestas vanemat Dobrovitzi avavoorus juba pea kahekümne sekundiga, samas kui poeg jäi isast maha viie sekundiga.

Lühendatud rajaga ümbersõidul läks ungarlaste vahel üsna tihedaks rebimiseks. Nooremal Joszefil tuli maha üks pall, kusjuures esimene, mis tegi vanema Joszefi olukorra kergemaks. Samas eksis vanameister esimesel maratonitakistusel rajaga, kui sooritas pärast esimest väravat pöörde vales suunas, mis kulutas oluliselt aega. Lisaks tuli maha kolmanda maratonitakistuse üks element ja lisaks ka üks pall. Siiski suutis isa olla pojast rajal niipalju kiirem, et kahe sõidu kokkuvõttes suutis teda pooleteistkümne sekundiga edestada.

Exell läks aga ümbersõidulgi oma rada. Kahe sõidu kokkuvõttes oli tema edu teisena lõpetanud Joszef Dobrovitzi ees üle 17 sekundi! Mees teiselt planeedilt? Ei, lihtsalt teiselt kontindndilt.

Pärast kahte etappi asus Exell rakendi MK-sarja juhtima 17 punktiga. Teine on avaetapi võitnud IJsbrand Chardon 10 punktiga, kolmas Dobrovitz 7 punktiga. Sari jätkub juba sel nädalavahetusel Budapestis, kus stardis on loomulikult Dobrovitzid aga ka Stockholmis osalenud belglane Edouard Simonet ja sakslane Rainer Duen, lisaks hollandlane Koos de Ronde ning wild-cardiga ungarlane Miklos Juhasz.

Sweden Horse Show tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/en/competitions/18666