Boyd Exell kaitses Bordeaux`s tiitlit dramaatilise lõpuga finaalis

Boyd Exell krooniti täna pärastlõunal Bordeaux`s kuuekordseks maailma karikavõitjaks, kui liidrina otsustavasse vooru läinud Ijsbrand Chardon mõneti ootamatult katkestas ning pidi leppima kolmanda kohaga.

Tänases, teises, neljarakendite MK-finaali osavõistluses starditi eilsete tulemuste pööratud paremusjärjestuses, kusjuures kutsarid alustasid sekunditega, mis olid arvestatud eilse vahe jagamisel kahega. Liidri Ijsbrand Chardoni ja teist kohta hoidnud Boyd Exelli vahe oli vaid 0.79 sekundit, teised jäid juba suuremasse kaugusesse. Exell muide võitles valudega, sest oli nädalapäevad tagasi vigastanud tõsiselt oma sõrme, mis võistluse ajal oli kipsis. Kindlasti jättis see suurmeistri sooritusele oma jälje.

Boyd Exell tegi ajalugu võites oma kuuenda maailmakarika; foto Pierre Costabadie/FEI

Teise osavõistluse esimese vooru paremusjärjestus ei muutunud, suurenesid aga vahed. Esikolmik läbis vooru vigadeta, kuid kolmandana lõpetanud sakslase Christoph Sandmanni vahe Boyd Exelliga oli juba 21 sekundit. Chardon suutis tänagi esimeses voorus kuulsast austraallasest kiirem olla ning startis kolme parema vahel läbi viidud otsustavas voorus üle nelja sekundilise eduga. Kaks liidrit olid esimeses voorus klass omaette, mis väljendus nii üldises kiiruses kui krossitakistuste läbimise sujuvuses.

Otsustavas voorus alustas esimesena Sandmann, kes läbis raja ühe palli mahaajamise ja seega viie trahvisekundiga. Tulemus rahuldas sakslast igati, sest vähemalt kolmas koht oli tagatud. Exell läks seevastu andma maksimumi ning tal õnnestuski vigu vältida ka otsustavas voorus. Austraallase ekipaaži liikumine oli piisavalt kiire ja optimaalsel trajektooril, mis pani kindlasti hollandlasest liidri psühholoogilise surve alla. Kas olid need närvid või midagi muud, kuid mõnes mõttes kordus jaanuarikuises Leipzigis nähtud stsenaarium, kus kindlale võidule teel olnud Chardon võitjate vooru eelviimasel takistusel oma vankri kummuli keeras. Sel korral alustas hollandlane kindlalt, kiiresti ja läbis esimese krossitakistuse ülioptimalsete pööretega. Lähenemisel teisele krossitakistusele aga lõi üks hobustest tagant üles, mispeale langes spetsialistide arvates kogu ekipaaž tasakaalust välja ning aeti ümber krossitakistuse üks väravatest, millele järgnevalt läbiti vale värav. Sellise sündmuse valguses pidas tituleeritud Chardon otstarbekaks katkestada, mis langetas ta koheselt kolmandaks.

Liidrina otsustavasse vooru läinud IJsbrand Chardon pidi paraku leppima kolmanda kohaga; foto Pierre Costabadie/FEI

Boyd Exell, kelle tänavune võit tuli paljuski konkurendi ebaõnnele, on nüüdsest kuuekordne maailmakarika võitja. Nelja järjestikuse etapivõiduga alanud MK hooaeg sai austraallasele parima võimaliku lahenduse. Teise koha trofee pälvis tänavuses finaalis sakslane Christoph Sandmann, kolmanda valitsev võistkondlik maailmameister Ijsbrand Chardon Madalmaadest. Bordeaux finaali tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/987/987zeitplanDEU.htm?style=longines