Boyd Exell kaitses Bredas ülivõimasalt MM-tiitlit

Boyd Exell näitas eile Bredas oma täielikku võimu, kui sõitis ainsa nulli täpsussõidus ning võttis mäekõrguse võidu igipõlise konkurendi IJsbrand Chardoni ees ning võis tähistada oma neljandat järjestikust MM-tiitlit.

Exell asus mäletatavasti tiitlivõistlust juhtima juba koolisõidus, võites seejärel ka maratoni. Enne viimast ala oli tiitlikaitsja edu järgnevate ees rakendispordi mõistes muljetavaldav ehk ligi 20 karistuspunkti (toim: üks pall maha annab täpsussõidus 3 karistuspunkti). Sellele vaatamata andis juba legendi staatusesse tõusnud 44aastane austraallane täiega minna ka koonustes ja tegi seal ainsa puhta ringi, mis ilmselgelt tähendas lisaks tiitlile ka kolmandat alavõitu.

Boyd Exell pärast edukat täpsussõidu finišit; foto Krizstina Horvath/Hoefnet

Järgnevatele medalitele käis oluliselt tihedam rebimine. Hollandlased vahetasid lõpuks positsioone ning lasid enda vahele jänki kutsari Chester Weberi. Kolmandal positsioonill olnud Chardon ajas maha ühe palli, seevastu teist kohta hoidnud Koos de Ronde kaks, ületades lisaks normiaega. Sellega tõusis sarnaselt Boyd Exelliga neljakordne maailmameister IJsbrand Chardon pronkrilt hõbedale, tema noorem kolleeg de Ronde pidi leppima pronksiga. Normandia MM-i pronks Timmerman langes viiendaks, Ühendriikide kutsar Chester Weber seevastu tõusis neljandale kohale.

Kuigi Boyd Exell elab juba mõnda aega Madalmaades ja tehniliselt jääb kuld Hollandisse, jäi reaalsuses siiski korraldajatele väike okas hinge, kuid see-eest oli rõõm suurem, kui võistkondlikult jäi kohalik tiim siiski löömatuks. Maailmamängude kulda kaitses samas koosseisus koondis ehk Chardon, de Ronde, Timmerman. Rõõmu saavad kindlasti tunda ka meie hõimuvelled Ungarist, kes lõpetasid hõbedal. Ungarlasi esindasid isa ja poeg Jozsef Dobrovitz ning Zoltan Lazar. Pronksi võtsid võistkonnavõistluses sakslased koosseisus Euroopa Meister Michael Brauchle, Christoph Sandmann ja Georg von Stein.

Neljarakendite MM-i tulemused leiate aadressilt http://www.outdoorbrabant.nl/programma-2016/startlijsten-uitslagen