Boyd Exell on Bredas enne täpsussõitu suveräänne liider, võistkondlikult juhib Holland

Tiitlikaitsja Boyd Exell näitas Breda neljarakendite MM-il tõelist meisterklassi, kui võitis lisaks koolisõidule ka maratoni ning asus juhtima ülikindla eduga hollandlaste ees.

Hollandlasest Level 4 taseme rajameister Jeroen Houterman oli ehitanud raja, mis oli MM-i tasemele kohaselt piisavalt tehniline. 10 000 pealise publiku ees sai kaheksa maratonitakistusega rada saatuslikuks nii mõnelegi kutsarile. Rajameister kommenteeris, et mitmed kutsarid valisid liialt lühikese raja, kuigi pikemat distantsi läbides oleks nende lõppaeg olnud ilmselgelt parem. Houterman lootis, et paljudele oli see rada heaks õppetunniks tulevikuks.

Vast õnnetuim oli noor Belgia kutsar Edouard Simonet, kes kuni kuuenda takistuseni sõitis välja parimaid aegu, kuid just sellel kuuendal keeras oma vankri ümber. Tuntumatest katkestas ka ponide neljarakendite maailmameister, oma kuulsa isa jälgedes astuv, Bram Chardon, kelle üks hobustest kukkus teisel takistusel. Ebaõnnestunuks võib lugeda ka Normandias maailmamängudel hõbemedali teeninud ameeriklase Chester Weberi esituse, kes lõpetas maratoni alles 21. kohaga ning langes kolmandalt kohalt viiendaks.

Koos de Ronde hoiab pärast maratoni teist positsiooni; foto Krisztina Horvath/Hoefnet

Enne täpsussõitu on Exellil 158.40 karistuspunkti, teisena jätkaval Koos de Rondel on neid 177.47. Boydi edu on 19.07 punkti, mis arvestades seda, et ühe palli maha-ajamine lisab 3 karistuspunkti, on ülisuur ning kui ei juhtu midagi erilist, peaks austraallane olema oma järjekordse tiitlivõidu taganud. Hõbedale ja pronksile käib aga oluliselt tihedam heitlus, mis on jäätud korraldajate hollandlaste pärusmaaks. Kolmas on hetkel IJsbrand Chardon, kellel punkte 180.13, neljas Normandia individiuaalset pronksi kaitsev Theo Timmermann 185.91 punktiga. Palju ei jää Timmermannist maha ka Weber, kellel punkte 187.92. Parima ungarlasena on kuues Zoltan Lazar 188.48 karistuspunktiga.

Ungarlaste liider Bredas on Zoltan Lazar; fot Krisztina Horvath/Hoefnet

Arvestades Madalmaade kutsarite individiuaalseid kohti, ei ole raske pakkuda, et võistkondlikult on enne täpsussõitu liidrid justnimelt nemad. Hollandlastel on võistkondlikult 354.30 karistuspunkti. Teisena lähevad lõppvaatusele 377.20 punktiga ungarlased, pronksile pretendeerivad üliväikese vahega Saksamaa ja Austraalia. Neist esimesel on 379.61, teisel 379.63 karistuspunkti.

Breda MM-i tulemused leiate aadressilt http://www.outdoorbrabant.nl/programma-2016/startlijsten-uitslagen