Boyd Exell pani aastale punkti hooaja neljanda etapivõiduga Mechelenis

Möödunud aasta eelviimasel päeval peeti Mechelenis võistluse viimase alana neljarakendite eelviimane MK-etapp, millelt oma hooaja neljanda võidu noppis soojendusvõistluses pisut ebaõnnestunud Boyd Exell.

Kuuekordne MK-võitja Exell näitas sel hooajal pea täiuslikku sõitu, kui võitis kokkuvõttes neljast MK-etapist, millelt ta punkte kogus kõik neli. Olles soojendusvõistluses kaotanud aega esimesel maratonitakistusel ja sel moel kolmandana lõpetanud Exell startis Mechelenis enne on hollandlastest konkurente IJsbrand Chardoni ja Koos de Rondet. Avavoorus näitas maailma rakendispordi liider oma kogenud hobustega perfektset sõitu, võttes lühimad võimalikud distantsid ja tehes seda kiiresti. See pani hollandlased tugeva surve alla ning Chardon eksiski maratonitakistusel, kus ajas maha kaks palli ja kulutas arvestatavalt aega. De Ronde seevastu sõitis välja austraallasest kiirema aja, kuid ühe palli maha-ajamine jättis liidripositsioonile Exelli. Chardoni eksimus oli aga sedavõrd suur, et ta ei pääsenud võitjate vooru, kuhu kolmandana jõudis sakslane Georg von Stein.

Esimesena startis võitjate voorus von Stein, kes sõitis lühikest rada mööda ja piisavalt kiiresti, kuid maha tuli üks pall. Sakslane kommenteeris oma Mecheleni sooritusi järgnevalt: "Esimesel võistluspäeval ei olnud mahe. Tegin ise vigu, mitte minu hobused. Minu eesmärgiks Mechelenis oli jõuda võitjate vooru ja see ka õnnestus. Ma vajan hädasti lisapunkte pääsemaks Bordeaux finaali, nüüd läks asi lihtsamaks."

Koos de Ronde, kes satrtis võitjate voorus teisena, osales Mechelenis mitte MK raames, vaid wild-card`ga. De Ronde on muide Mechelenis võitnud viiel korral ning loomulikult üritas seda tänavugi. Paraku sõitis ta küll välja otsustavaski voorus parima aja, kuid sealgi tuli maha üks pall, mis andis Exellile juba üheksa sekundilise edu. Austraallane ajas asja aga lõpu eel põnevaks, kui võttis maha viimase koonuse palli, kuid kiirusest siiski piisas, et võtta oma hooaja neljas MK-etapivõit.

Muide neljandana lõpetas 26aastane belglane Edouard Simonet, kes veel kaks aastat tagasi oli Boyd Exelli kaassõitja, kuid aastal 2013 alustas oma karjääri kutsarina. Käimasoleva hooaja kvalifikatsiooni lõpetas ta 13. positsioonil, mis tähendas pärast Weberi ja Sandmanni loobumist esimesena välja jäämist Top Kümnest, kes saavad võimaluse osaleda MK-etappidel. Simonet peetakse rakendiringkondades tulevikutäheks. Eks tulevik näitab.

Enne viimast Leipzigis peetavat etappi juhim oma MK-sooritused lõpetanud Boyd Exell, kellel maksimaalne võimali 30 punkti.27 punktiga teisel kohal olev Chardon ja 21 punktiga kolmas Koos de Ronde on sarnaselt Exelliga oma koha Bordeaux`s kindlustanud. Kolmele järgnevale kohale heitlevad 13 punkti kogunud von Stein, 12 punkti omavad Michael Brauchle ja vanem Dobrovitz. Vaid punktiga jääb viimastest maha sakslane Rainer Duen, 8 punkti on nooremal Dobrovitzil, 7 šveitslasel Jerome Voutaz`l ja 4 belglasel Glenn Geertsil. Kuna võit annab 10 punkti, on kõikidel veel reaalne võimalus kuue hulka pääseda. Halvimas olukorras on vanem Dobrovitz, kellel kõik etapid läbitud, tema taga asuvad kutsarid aga osalevad Leipzigis.