Boyd Exell võitis Bordeaux`s oma kaheksanda Maailma Karika

Boyd Exell; foto RevolutionSports

Möödunud pühapäeval kulmineerus Bordeaux`s neljarakendite Maailma Karikasari, kui oma kaheksanda tiitlivõidu saavutas viimase aastakümne vaieldamatu rakendispordi liider Boyd Exell ning suurmeistrile järgnesid šveitslane Jerome Voutaz ning hollandlane Koos de Ronde.

Seitse kutsarit alustasid otsustavat osavõistlust olles kaasa võtud avavõistlusest 50% ajaerinevusest võitjaga. Teine osavõistlus oli kavas võitjate vooruga, kuhu sõitsid end Koos de Ronde, Jerome Voutaz ning tiitlikaitsja Boyd Exell. Esimesena asus võitjate vooru 2013.a. karikavõitja Koos de Ronde, kes jäi Exellist maha 3.68 sekundiga. De Ronde tegi kiiret sõitu, kuid võttis maha kaks palli, mis jättis lootused kolmandalt kohalt kõrgemale tõusmiseks küllaltki väikeseks ning nii see ka läks. De Ronde kirjeldas toimunut:”Olen väga rahul oma poodiumikohaga, vaadates hooajale tagasi, oli see tõenäoliselt parim, milleks olin suuteline. Kaks minu põhihobust olid hooaja alguses rivist väljas ning nii kasutasin ma asendushobuseid oma isa “hobupargist”. Pärast Leipzigi etappi olid mul Bordeaux suhtes suured kahtlused, kuid nüüd olen õnnelik.”

 

Esimeses osavõistluses seljaprobleemide tõttu pisut ebaõnnestunud tänavuse hooaja Exelli üks kangemaid konkurente Jerome Voutaz asus starti vaid 0.63 sekundilise mahajäämusega ja tegi oma väikeste freibergi hobustega väga kiiret sõitu, kuid andis Exellile oluliselt rohkem hingamisruumi ühe palli maha-ajamisega: “Mu hobused võitlevad reaalselt kogu südamest, see on fantastiline! Ma saan nendega võtta lühemaid trajektoore ja see annab eelise võideldes maailma tippudega,” mainis teise kohaga lõpetanud Voutaz.

 

Kuigi viimasena startinud Boyd Exellil oli edumaa, ei saanud temagi olla päris kindel, sest avavoorus oli temagi palli maha võtnud. Hollandis Valkenswaardis resideeruv Austraalia suurmeister ei jätnud aga midagi saatuse hooleks, tegi külma närviga puhta ringi ning lisas järjekorras juba kaheksanda Maailma Karika on trofeede kollektsiooni.

 

Chardonide perekonnale, keda esindasid seekord nii is IJsbrand kui poeg Bram ei olnud Bordeaux nädalavahetus liialt edukas ja nii lõpetas Bram neljandal, IJsbrand viiendal kohal. Kuues positsioon kuulus tänavu belglasele Glenn Geertsile, seitsmes prantslasele Benjamin Alliaud`le.

 

Aktiivne sisehooaeg maailma tasemel on nüüdseks läbi saanud, veebruari lõpus algab juba uus välishooaeg võistlustega Prantsusmaal ja Ameerika Ühendriikides.

 

Bordeaux tulemused leiate aadressiilt http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1438/html/en/longinestiming/index.html