Boyd Exell võitis Genfi MK-etapi juba üheteistkümnendat korda

Boyd Exell Genfis auhinnatseremoonial: foto chi-geneve.ch

Boyd Exelli võib julgelt lisaks muudele kõlavatele nimetustele nimetada ka Genfi rakendikuningaks, sest maailma esinumber võitis sealse MK-etapi juba üheteistkümnendat korda, edestades seekord Bram Chardoni ja Jozsef Dobrovitzi.

Nagu eelnevas kirjeldatud, pääsesid teise vooru Boyd Exell, hollandlane Bram Chardon ning ungarlane Jozsf Dobrovitz, jättes neljandaks ja esimesena põhivoorust välja kohaliku staari Jerome Voutazi. Jällegi parima soorituse teinud Exell sõitis Genfis samade hobustega, kellega nädal varem Stockholmiski ning oli oma tiimiga väga rahul: “Meie taktikaks teises voorus oli olla veidi ettevaatlik, sest eelnevalt oli Bram maha võtnud kaks palli. Samas peab alati hoidma piisavat tempot, sest pall võib maha tulla ka lõpuosas ning sul ei ole enam distantsi, et kiirendada ja midagi tagasi sõita. Teisel maratonitakistusel tuligi meil pall maha, kuid suutsime pead külmana hoida ja ikkagi võidu võtta.”

Nüüd, kui neljarakendite sarjas jäänud läbida veel kolm etappi, juhib Boyd Exell 30 punktiga, talle järgneb 22 punktiga Bram Chardon ning 19 punktiga IJsbrand Chardon, kellega sama arv punkte šveitslasel Jerome Voutazil. Finaali pääseb kuus sportlast, hetkel hoiavad kahte viimast kohta ungarlane Jozsf Dobrovitz ja hollandlane Koos de Ronde.

Genfi tulemused ja rajaplaanid leiate huvi korral siit.