Boyd Exell võitis Genfi rakendi MK-etapi üheksandat korda järjest

Boyd Exell ja Genfi siseareen sobivad kokku, seda näitas möödunud nädalavahetusel Austraalia rakendispordi suurmeister, kui võitis sealsel MK-etapi üheksandat korda järjest, seekord siiski mitte ülikindlalt.

Tänavusel rakendispordi MK hooajal on korraldajatele antud erinevaid võimalusi etapi läbiviimiseks. Genfis alustasid kolm avavooru paremat ümbersõitu klassikaliselt ehk nullist. Ümbersõidule kvalifitseerusid ungarlane Joszef Dobrovitz juunior, sakslane Georg von Stein ja Boyd Exell.

Esimesena startis ümbersõidul noor Dobrovitz. "Tahtsin teha kiire ringi, et panna teised surve alla, kuid teisel maratonitakistusel tegin ühe pöörde liialt suurelt ja kaotasin oluliselt aega. Siis otsustasin kiirust tõsta, mis vähendas kontsentratsiooni ning nii tuli maha kolm palli," selgitas ungarlane oma sooritust maailma suurimale rakendispordi portaalile Hoefnet.

Järgmisena oli stardis von Stein, kes tegi puhta ja kiire sõidu, pannes erinevalt Dobrovitzist Exelli tõepoolest surve alla. Austraallane võttis maha ka ühe palli, kuid suutis sellele vaatamata lõpetada sakslasest pea viis sekundit kiiremini ja võtta oma üheksanda järjestikuse võidu Genfis. "Olen viimasel ajal aidanud Georgi (toim: von Stein) tema neljarakendi paremaks muutmisel, seega ühelt poolt tundis tema sooritusest rõõmu, kuid teiselt poolt pani ta mind tõelise surve alla," mainis Exell Hoefnetile, "Poolel teel oli mul nelja sekundiline edu, kuid siis tuli absoluutselt minu vea tõttu maha üks pall (toim: viis trahvisekundit). Raja teises osas tuli veelgi kiirust lisada, mis õnneks tõi mulle võidu".

Järgmine rakendi MK-etapp on sel nädalal Londonis, aasta viimane Belgias Mechelenis. Genfi tulemused koos sõitude videodega leiate aadressilt http://www.chi-geneve.ch/results/live.aspx?e=12&c=20