Boyd Exell võitis oma viienda Maailmakarika tiitli

Lõppenud nädalavahetusel võttis neljarakendite suurkutsar Boyd Exell (AUS) oma viienda Maailmakarika tiitli pinevas heitluses Daniel Schneidersiga (GER). Tiitlikaitsja Koos de Ronde (NED) tuli kolmandaks.

Bordeaux’s toimunud finaal ei möödunud üllatusteta. Avapäeval liidriks läinud IJsbrand Chardon pidi kaks tundi enne pühapäevast vooru veterinaari soovitusel vastu võtma raske otsuse võistlus katkestada. Chardon sai hommikul veterinaarilt kirja, et mitmetel takistussõiduhobustel on tekkinud palavik. „Mul soovitati oma hobuseid regulaarselt kraadida ning kahel minu lipizaanidest oligi palavik. Kuulasin hobuste heaolu nimel loomulikult veterinaari ning loobusin edasi võistlemast ehkki see oli väga raske otsus,“ kommenteeris kutsar.

Otsustavasse vooru pääsesid edasi kolm paremat – Koos de Ronde, Boyd Exell ja Daniel Schneiders. Exell startis esimesena ning sõitis välja seni kiireima aja võtmata samas üleliigseid riske. Schneidersi jaoks kasvatas see muidugi pinget, ehkki tema unistus tulla esikolmikusse oli juba täitunud. 32aastane sepp teadis, et ta ei tohi kordagi eksida ning tegi viimasel hetkel otsuse nurgas lõigata, kui oli mõistnud, et on Exellist 3 sekundit maas. Finišijoonel tundus, et uustulnukal õnnestubki vanameistrit ületada, kuid kaotus Exellile oli siiski 0,69 sekundit. Koos de Ronde oli juba eelmises voorus ühe palli maha ajanud ning kui ta tegi seda ka lõppvoorus, oli kolmas koht vältimatu.

Exell sõnas, et tuli just kuue nädala pikkuselt puhkuselt sünnikodust Austraaliast ning teadis, et see ei saa kuidagi tema kasuks mängida. Ometi tõid tema head hobused talle taas võidu, mille kutsar pühendas oma õele ja emale, kes olid Austraaliast Prantsusmaale kaasa elama sõitnud. Exell väljendas siiski pettumust, et Chardon viimasel hetkel loobuma pidi: „Oleksin tahtnud tõeliselt ausat võitlust.“

Daniel Schneidersile oli teine koht unistuste täitumine, kuna juba sarja kvalifitseerumine ning ka sealt edasi finaali pääsemine olid pisut ootamatud. Kord juba finaali jõudnuna seati eesmärgiks tulla esikolmikusse, kuid kaotada vaid 0,69 sekundiga Boyd Exellile oli võrratu tulemus.

Koos de Ronde märkis, et ehkki tal on kurb nö. tiitlit kaotada, ei suutnud ta seekord enamat. „Mul oli sel hooajal hobustega mitmeid probleeme ning kasutasin seegi kord ühte uut hobust, kes sattus finaalis liiga elevile. Jään põnevusega ootama uut hooaega.“

Võistluse tulemused: http://informations.bordeaux-expo.com/Jumping/2014/StartLists/StartList-Result2014EN.html

Bordeaux’s peeti ühtlasi ka voltižeerimise MK finaalid, mis võitjate osas suuri üllatusi ei põhjustanud. Meeste tiitli napsas kindla eduga Nicolas Andreani (FRA) hobusel Quiece d'Aunis, naiste võitjaks tuli selgelt Anna Cavallaro (ITA) Harleyl (Foto: Daniel Kaiser/FEI. ).