Boyd Exell võttis Genfis rekordilise kümnenda järjestikuse võidu

Neljarakendite maailma esinumber austraallane Boyd Exell võttis Genfi MK-etapil rekordilise kümnenda järjestikuse võidu, kui teisel kohal lõpetas sakslane Georg von Stein ja kolmas oli wild-cardiga võistelnud hollandlane Bram Chardon.

 

Avavoorus tegi ainukesena puhta sõidu Georg von Stien ja pääses parima ajaga võitjate vooru, kuhu teisena pääses kaks palli maha võtnud Bram Chardon. Omajagu draamat oli aga Exelli sooritusega seonduvalt. Nimelt sõitis maailma esinumber maha takistuse nr. 15 koonuse enne, kui seda takistust läbima pidi. Seejärel andsid kohtunikud kella, et takistus taastada. Pärast uut stardikella startis Exell, kuid suuri küsimusi tekitas tema stardi asukoht ja moment, millal aeg seisma ning käima pandi ja kas Exell käitus reeglitepäraselt, õhus oli tema ellimineerimine. Tekkinud vaidluste käigus otsustas oma viimast võistlust enne pensionile siirdumist teinud legendaarne Šveitsi kohtunik Hanspeter Rüschlin, et võitjate vooru pääseb ka neljandaks platseerunud Šveitsi kutsar Jerome Voutaz. Pärast võitjate vooru vaadati üle videosalvestised ning leiti, et Exelli tulemus oli reeglitepärane ning Voutaz pidi leppima ikkagi neljanda kohaga.

 

Võitjate voorus startis esimesena Voutaz, kes tegi puhta ja kiire sõidu, millega oleks Genfis võitnud,kuid nagu eelnevast lõigust lugesite, tema tulemus arvesse ei läinud. Exell läks järgmisena, võttis maha ühe palli. Seejärel startinud noorel Chardonil tuli palle maha kolm ja tulemus pea 14 sekundit Exellist aeglasem. Sakslane von Stein tuli puhtalt ka võitjate voorus, kuid sellele vaatamata jöi Boydi ajale seitsme sekundiga alla ja leppis teise kohaga. Exellile on see võit muide kümnes järjestikune Genfis. Exell oli võidu üle küll õnnelik, kuid avaldas kahetsust, et see pidi tulema sel moel:"Samas reeglid on reelid ja kohtunikud pidid tegema oma otsuse."

 

Pärast Genfi etappi on MK liider 30 punktiga Boyd Exell, teisena on võrdselt 12 punkti IJsbrand Chardonil, Georg von Steinil ja Edouard Simonet`l. Järgmine etapp juba eeloleval nädalavahetusel Londonis.

 

Kõik tulemused ja järelvaadatavad videoklipid leiate aadressilt https://www.chi-geneve.ch/results/live.aspx?e=27&c=20

 


 
 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23