Boyd Exell võttis Stockholmis vaatemängulise võidu

Boyd Exell võttis Stockholmis hooaja esimese etapivõidu: foto swedenhorseshow.se

Möödunud nädalavahetusel peeti Euroopas kaks neljarakendite MK-etappi, lisaks Budapestile ka Stockholmis, kus filigraanse etteastega võttis võidu paljukordne karikasarja võitja Boyd Exell, edestades Koos de Rondet ja Edouard Simonet`d.

Stockholmi etapi teise vooru pääsesid eelmise etapi võitja hollandlane Koos de Ronde, belglane Edouard Simonet ning Boyd Exell. De Ronde näitas jätkuvalt head vormi ka Rootsimaa pealinnas ja oli viimasena startinud Exellile ette sõitnud küllaltki kiire aja. “Sattusin sillal vibreerima ja võtsin ühe palli maha, mistõttu pidin edasi sõitma nii kiiresti kui võimalik,” mainis Boyd, “Teisel maratonitakistusel probleemid jätkusid ja maha tuli ka teine pall ja ma pidin kiirust veelgi lisama. Esimeses vaheajas olin Koosiga võrdne aga lõpuks ma suisa lendasin ja suutsin teda enam, kui 8 sekundiga edestada.” Kaks langenud palli lisas Boydile 8 sekundit ja eduks de Ronde ees jäi 0.23, mis oli siiski piisav.

Minimaalne võit pani kogu Stockholm Horse Show publiku rõkkama. Võit seega Boyd Exellile, teine koht Koos de Rondele. Hea sõidu tegi ka Edouard Simonet, kes puhta sõiduga oleks de Rondet edestanud, paraku jättis üks maha võetud pall ta kolmandaks.

Kõik Stockholmi tulemused, samuti rajaplaani leiate siit.