Boyd Exelli ajastu jätkub, võistkondlikult juhivad neljarakendeid Tryonis jänkid

Boyd Exell Tryoni koolisõidus; foto FEI/Christophe Taniere

Meie aja järgi eile õhtul sai Tryonis avalöögi neljarakendite parimate selgitamine, kui kavas oli koolisõit, kus aegade parima tulemuse sõitis välja viimase dekaadi neljarakendite maailma täielik valitseja, austraallane Boyd Exell.

Tiitlikaitsjana võistlustulle astunud maailma reitingu esinumber Boyd Exell sõitis välja tulemuse, mille kohtunikud hindasid 31.68 karistuspunkti peale, mis seni Exelli ja samas ka maailma edukaim tulemus. Sellega tegi juba kahekordne maailmameister Exell tugeva avalöögi oma kolmandale järjestikusele tiitlivõidule, kuid lihtne see olema ei saa, sest korralikku konkurentsi saab austraallane tundma kohaliku staari Chester Webberi poolt, kes jääb pärast koolisõitu maha vaid 3.42 punkti, mis maratonis võib kergelt situatsiooni muuta.

Kolmanda koolisõidutulemuse sõitis välja legendaarne hollandlane IJsbrand Chardon, saades resultaadiks 41.06, kui tema poeg Bram lõpetas viiendal real 46.37 karistuspunktiga.

Meile lähematest riikidest, Kesk-Euroopast, on esindatud Poola ja Tšehhi. Poolakas Piotr Mazurek sõitis välja 57.99 karistuspunkti, tšehh Jiri Jr. Nesvacil 62.95.

Võistkondlikult asusid juhtima jänkid, kellel arvesse läks Chester Weberi ning neljandana lõpetanud Boyd Exelli õpilase Misdee Wrigley-Milleri tulemus. Kümnekonna punktiga jääb korraldajatest maha Holland, kuid järgnevatele kohtadele saame näha ülipõnevat heitlust. Nii läheb maratonile kolmandana Prantsusmaa 101.4 punktiga, neile järgnevad üliväikeste vahedega neljandana Belgia (102.76), viiendana Saksamaa (102.82). Muide paraku vaid viis riiki suutiski oma neljarakendite koondise Tryoni välja saata, kusjuures puudu on eelnevate maailmamängude medalist Ungari.

Täna jätkub rakendivõistlus maratoniga. Kõik tulemused leiate siit.