Boyd Exelli edu jätkub – Genfist kolmas MK-etapivõit sel hooajal

Valitsev maailmameister ja maailma karikavõitja Boyd Exell saavutas möödunud pühapäeval Genfis juba kolmanda MK-etapivõidu käesoleval hooajal, kusjuures Šveitsi etapil osales ta oma hobuste niinimetatud teise koosseisuga.

Boyd Exell võttis liidripositsiooni juba esimeses voorus, kui oli neli sekundit kiirem wild-card`ga osalema pääsenud kohalikust kutsarist Jerome Voutaz`st. Kolmandaks sõitis end avavoorus ülisuurt kiirust näidanud, kuid sealjuures kolm palli maha ajanud sakslane Christoph Sandmann.

Kolme parema vahel peetud teises voorus tegi genflane Voutaz jällegi hea sõidu, kuid võttis maha kaks palli, andes sellega Exellile rohkem hingamisruumi. Viimasena startinud maailmameister alustas oma hobuste teise koosseisuga kiiresti, kuid raja esimeses pooles tuli temalgi üks pall maha. Seepeale Exelli sõit rahunes veidi, mis tagas edu ning austraallane lõpetas oma kolmanda võiduga käesoleval MK-hooajal. Eelnevalt oli ta mäletatavasti võitnud Stuttgardis ja Stockholmis.

Kahel esimesel võistluspäeval hiilanud, võidu ja teise koha saavutanud, ungarlane Joszef Dobrovitz tegi olulisimas sõidus paraku väga kalliks osutunud vea, kui tehes üliökonoomset pööret ajas maha palli takistuselt, mille oli juba läbinud. Dobrovitzi tulemuseks jäi MK-etapil neljas koht.

MK-edetabelit juhib 30 ponktiga Exell, 14 punktiga järgnevad talle hollandlane IJsbrand Chardon ja sakslane Christoph Sandmann, Dobrovitzil on vaid punkt vähem. Järgmine neljarakendite MK-etapp on juba eeloleval nädalavahetusel Londonis.