Boyd Exellile sisehooaja esimene võit Maastrichti MK-etapi avasõidus

Boyd Exell Jumping Indoor Maastricht 2018 / foto jumpingindoormaastricht.com © DigiShots

Eile peeti Hollandis Maastrichtis sealse neljarakendite MK-etapi avasõit, mis on aluseks täna peetava punkte andva võistluse stardijärjekorra koostamisel. Selle hooaja esimese sisevõistluse võidu saavutas legendaarne Boyd Exell.

Maastrichti neljarakendite avavõistluse teise vooru pääsesnutest ei suutnud avavooru keegi puhtalt läbida, mis tähendas, et rajameister Jeroen Houtermani rada oli arvestatavalt tehniline. Eelmise etapi võitnud IJsbrand Chardon ajas maha kaks, Boyd Exell ühe palli, lisaks pääses edasi suisa kolm palli maha võtnud, kuid siiski järgnevaid ajaliselt edestanud Koos de Ronde. Seekord liideti kahe vooru ajad (korraldajal on õigus lähtuda reeglist, et teine voor algab nullist), teine voor oli esimesest lühem.

Otsustavas voorus pani oma paremuse maksma tänavustel eelnevatel sisevõistlustel ebaõnnestunud viimaste aastate valitseja Exell, kes ühe maha tulnud palliga suutis siiski teises voorus nulliga tulnud Chardoni edestada kahe vooru peale suisa12 sekundiga. De Ronde võttis kolm palli maha teiseski voorus ja leppis kolmanda kohaga.

Täna on kavas MK-punkte andev sõit. Maastrichti tulemused, kus muide peamine tegevus käib takistussõitjate osaliusel, leiate siit.