Bram Chardon võttis Budapestis oma esimese neljarakendite MK-etapivõidu

Parin eurooplane neljarakendite edetabelis – hollandlane Bram Chardon ; foto MTI

Möödunud nädalavahetusel peeti Budapestis neljarakendite MK-etapp, kus teistele püüdmatuks kujunes 25aastane Bram Cardon, kellel õnnestus võita nii laupäevane eelvõistlus, kui pühapäevane põhisõit.

Bram Chardon, kes muide osaleb esimest hooaega MK-sarjas, oli Budapestis tõepoolest klass omaette. Olles võitnud laupäevase eelsõidu, oli ta kiireim ka pühapäevases avavoorus, kus talle järgnesid samuti teise vooru pääsenud kohalik staar Jozsef Dobrovitz ja laupäeval viimasena lõpetanud Lyoni etapi võitja Jerome Voutaz Šveitsist.

Otsustavas voorus, kus kõik algas uuesti mullist, startis esimesena Voutaz, kes ajas maha kaks palli: “Mu tiim oli piisavalt kiire, kuid kahjuks lasin sisse kaks viga. Möödunud nädalavahetusel Maasrtichtis (toim: lõpetas seal viimasena) ei tundnud ma end hästi, olin gripis aga nüüd on kõik korras. Mu hobused on heas vormis ja järgmise etteaste teen juba tuleval nädalavahetusel Genfis, kus stardin küll wild-cardiga,” sõnas šveitslane.

Järgmisena startinud Dobrovitz tahtis kodupubliku ees võita ja võttis kõik riskid, mis olid võimalikud, kuid paraku päädis see viie pallii ehk 20 karistussekundiga. Otsustav sõna jäi noore Chardoni öelda: “Vaadates Voutazi aega, otsustasin ma jääda oma esialgse plaani juurde. Poolell rajal oli mul üks pall maas ja ma teadsin, et ei saa enam võtta ainsatki riski, kuid õnneks ei olnud neid ka vaja. Hobused jooksid väga hästi, vaatamata isegi asjaolule, et pinnas läks lõpuks väga raskeks. Igatahes sõidan Genfi poole lootusrikkalt.”

Kolm paremat siis Budapesti etapil: Bram Chardon, Jerome Voutaz ning Jozsef Dobrovitz. Kõik tulemused, samuti rajaplaani, leiate siit.