Brasiilia edestas Euroopa parimaid Prantsusmaa Rahvuste Karikal

Võidukas Brasiilia meeskond. Foto: Thomas Reiner/FEI

Longines FEI Jumping Nations Cup’i ehk Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni hooaeg jätkus möödunud nädalavahetusel La Baule’is Prantsusmaal, kus läksid vastamisi kaheksa riigi esindajad. Euroopa parimatele tegid seekord silmad ette brasiillased, kes edestasid napilt Hollandit ja Šveitsi.

Rahvuste Karikal on riigid teadupärast jagatud seitsmeks grupiks. Euroopa jaguneb omakorda kaheks divisjoniks: esimesse kuuluvad 10 tugevaimat riiki, milleks on Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Rootsi, Iirimaa, Hispaania, Belgia ja Suurbritannia. Kaheksast asetleidvast etapist on neil võimalik punkte koguda viiel etapil, mis on hooaja alguses kindlaks määratud. Igat rahvust esindab etappidel neli sportlast, kellest kolme parima tulemus läheb arvesse. Hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse enim punkte teeninud meeskonda oktoobris Barcelonas toimuvasse finaali.

La Baule’is olid esindatud kaheksa riiki, kellest kuus kogusid väärtuslikke punkte. 160 cm kõrgusel peetud kahevooruline parkuur osutus väga põnevaks, sest esikolmiku kohti eraldas vaid üks karistuspunkt. Sarnaselt Slovakkia etapile õnnestus lõplikul võitjal eduseisu hoida alates esimesest voorust, kui selle lõpetas Brasiilia (Luiz Filipe de Azevedo Filho, Felipe Amaral, Yuri Mansur, Pedro Veniss) kahe karistuspunktiga. Teisest voorust lisandus viis, mis tegi nende karstuspunktide kogusummaks seitse. See oli siiski väikseim ja andis neile võidu, mis vormistati alles ankrumehe Pedro Veniss’i (Quabri De L Isle) puhta sõiduga. Teisena lõpetasid kaheksa karistuspunktiga eelmise hooaja finaali võitnud hollandlased (Jur Vrieling, Frank Schuttert, Marc Houtzager, Harrie Smolders) ning taaskord auhinnalisel kohal, kuid seekord kolmandal, olid šveitslased (Werner Muff, Paul Estermann, Alain Jufer, Steve Guerdat). Järgnevad kohad kuulusid järgmistele riikidele: Hispaania, Saksamaa, Iirimaa, Prantsusmaa ja Kanada.

Meeskonnavaim pandi brasiillastel aga proovile, kui Rahvuste Karika nädala esimeses pooles tuli nii Veniss’il kui ka Amaral’il esialgselt planeeritud hobuste asemel leida asendused. Positiivse üllatuse tegi Yuri Mansuri Vitiki, kes alles eelmise aasta oktoobris võistles 130 cm tasemel ja nüüd võitis Rahvuste Karika. Ankrumees Veniss sõnas, et tundis viimasena starti minnes loomulikult pinget, aga ta teadis, et saab oma hobusele loota.

Yuri Mansur ja Vitiki. Foto: Thomas Reiner/FEI

Peale La Baule’i pole üldarvestuse esikolmikus suuri muudatusi toimunud: kuna Brasiilia Euroopa esimeses divisjonis punkte ei kogu, siis nemad tabeliseisu oluliselt ei mõjuta. Endiselt juhib Šveits, kellel on nüüdseks 180 punkti. Teisel positsioonil on Iirimaa 145 punktiga ja kolmandaks tõusis Hispaania 115 punktiga. Siiski peab arvestama, et riigid saavad punkte koguda kindlatelt etappidelt ning mitmel riigil pole võimalust olnud üheltki või mõlemalt toimunud etapilt punkte koguda ja seetõttu pole praegune tabeliseis kindlasti lõplik.

Võistlussarja järgmine peatuspaik on Šveitsis 3. juunil, kui St Gallen’is leiab aset Euroopa esimese divisjoni kolmas etapp.

Hoolimata sellest, et põhirõhk oli Rahvuste Karikal, leidis enne pühapäevast kulminatsiooni aset ka mitmeid muid võistlusklasse, millest suurima, Longines Grand Prix kõrgusel 160 cm, võitis kodupubliku rõõmuks Patrice Delaveau hobusel Aquila HDC.

Winning Round | Longines FEI Nations Cup Jumping – La Baule 2018

It was a fight to the very last in the LONGINES FEI Jumping Nations Cup in the astounding Jumping International de France – CSIO5* de La Baule 🇫🇷Team Brazil came out on top with fierce determination and skill to take the win against the best of the best from around the world 🏆

Posted by Fédération Equestre Internationale on 20. mai 2018. a.

La Baule’i tulemused leiate siit