Brasiilia poodiumi kõrgeimal astmel Hollandi Rahvuste Karika etapil

Brasiilia ankrumees Pedro Veniss ja Quabri de L Isle. Foto: FEI

Euroopa esimese divisjoni Rahvuste Karikas jätkus möödunud nädalavahetusel Hollandis Geesternis. Närvekõditavas võistluses tõusid ehk pisut üllatuslikult esimesteks brasiillased, jättes teiseks võõrustajamaa Hollandi ning kolmandaks hispaanlased.

Hollandlane Henk Jan Drabbe oli ehitanud väga omanäolise raja, kus olid harjumatult pikad lähenemised ja pöörded ning ülimat täpsust nõudvad mõõdetud vahed. See ilmselt seletab ka seda, et kahevoorulise parkuuri peale tuli vaid üks puhas sooritus (Felipe Amaral ja Germanico T).

Ainukese topeltnulli sõitnud Felipe Amaral ja Germanico T. Foto: FEI

Brasiilia meeskond (Marlon Modolo Zanotelli, Felipe Amaral, Pedro Junqueira Muylaert ja Pedro Veniss) võtsid peale esimest vooru nelja karistuspunktiga kohe juhtimise ja suutsid seda hoida kuni lõpuni, lisades teisest voorust veel vaid neli karistuspunkti. Neid tagaajanud hollandlased (Maikel van der Vleuten, Willem Greve, Marc Houtzager ja Jur Vrieling) küll lendasid, aga sel korral mitte piisavalt kõrgelt, et vältida mahaajamisi, mis tegi nende lõppskooris 16 karistuspunkti ja ei lubanud koduetapil enamat teisest kohast. Kolmandaks platseerusid hispaanlased (Alvaro Diaz, Santiago Nunez, Laura Roquet ja Alberto Marquez Galobardes), kes edastasid vaid ühe karistuspunktiga sakslasi.

Kaheksast osalenud riigist kuus kogusid punkte üldarvestuse, mille liider on 260 punktiga Prantsusmaa. Teine on hetkel Belgia 245 ja kolmas Saksamaa 195 punktiga.

Järgmine Rahvuste Karika etapp leiab aset juuli keskel Falsterbos (Rootsi).

Kõik Geesterni tulemused leiate siit!