Breda maraton peeti ekstreemsetes oludes, neljarakendite MK-kvalifikatsiooni võitis Boyd Exell (VIDEOD)

Täna peeti Bredas ponirakendite MM-il maraton, mis kulges üsnagi ekstreemsetes oludes. Pille-Riin Roosileht jätkab 23. positsioonil, neljarakendite MK-kvalifikatsiooni võitis Boyd Exell.

Mitmeid päevi Bredas kestnud vihm ei lakanud tänaselgi võistluspäeval ning kõikvõimalikud liikumistrajektoorid muutusid veelgi mudasemaks. Omamoodi mudaralliks kujunes ka rakendite maraton, mida alustasid ühesed ponid. Pille-Riin Roosileht lõpetas maratoni 25. kohal. Pille-Riin oli pärast sooritust küll naerul näoga, kuid väga rahule tulemusega ei jäänud. Topper oli esimesel takistusel enda kohta suhteliselt kiire, kuid see muutus järgnevatel takistustel. Raske pinnas sai tõenäoliselt hobusele, kellel maraton kunagi pole just tugevaim koht olnud, saatuslikuks. Kui kaks päeva tagasi sai Pille-Riin nimetada tulemust hooaja parimaks, siis tänast maratoni nimetas noor kutsar Topperi hooaja halvimaks. Homme on kavas täpsussõit, loodame parimat. Pille-Riin asub starti 23. positsioonilt 181.2 karistuspunktiga. Mõtteline Eesti-Soome maavõistlus MM-il jätkub. Sarnaselt eilsega asub Pille-Riini ees soomlanna Leena Vähä-Erkkilä, kellel karistuspunkte 180.54. Kumb sportlane sellest võistlusest võitjana lahkub, näeme homme.

Pille-Riin Roosileht ja Topper Breda maratonis; foto Riina Rõa

Leena Vähä-Erkkilä edastab Pille-Riini minimaalselt; foto Riina Rõa

Pärast kahte ala asus üheseid ponirakendeid juhtima sakslane Fabian Gänshirt, kellel punkte 154.94. Paaride liider on Anna Grayston Suurbritanniast, neljaste ponirakendite parimana läheb lõppvõistlusele kohalik kutsar Bram Chardon. Õnnetult läks täna neljaste ponirakendite maailma edetabeli liidril ja Pille-Riini Topperi omanikul Vilmos Jamboril, kes alustas maratoni kuuendalt positsioonilt. Vilmosel tekkis viga esimese takistuse viimases väravas, kui ta arvestas lähenemist valesti ning sõitis vastu puud, mille tulemusena kukkus vankrist välja nii kutsar ise kui tema mõlemad groomid! 40 karistuspunkti ja medalilootused olid kadunud. Järgnevad takistused läbis Vilmos juba harrastaja tempos.

Täna jõudis maratoniga aga lõpule hobuste neljarakendite võistkonnavõistlus ja individiuaalne Mk-kvalifikatsioonietapp. Järjekordse võidu võttis jällegi ideaalse maratoni teinud ja sellega poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud austraallane Boyd Exell Teine ja kolmas koht jäid Madalmaadesse, teisena lõpetas Ijsbrand Chardon, kolmandana Koos de Ronde. Võistkondlikult võitsid Madalmaad Belgia ja Saksamaa ees.

Kõik Breda tulemused leiate aadressilt http://www.outdoorbrabant.nl/en_GB/timetable-2015/starting-order-results