Brenda Prants ja Assman võitsid Samorinis

Laupäeval 15. aprillil toimus Slovakkias Samorinis, mulluses MM-i paigas, rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus, kus 120 km distantsi võitis Brenda Prants hobusel Assman.

CEI** 120 km distantsi lõpetasid Assman ja Prants koguajaga 06:31:42 ja nende keskmiseks kiiruseks kujunes 18,381 km/h. Sama pikal distantsil juunioride arvestuses saavutas kõrge teise koha Kaisa Keerd hobusega Nella. Neil kulus aega kokku 07:08:11 ja keskmiseks kiiruseks 16,815 km/h.

Võistlusel osales ka Keiu Oras hobusel CVR Athino ox, kuid kahjuks pidid nad peale 100 km läbimist katkestama hobuse valuliku seljalihase tõttu.

Meeskonna liikme Katrin Liivi sõnul olid Slovakkias võistlustingimused suurepärased. “Rajad on Samorinis väga head ja hobust säästvad, aga hobuste transport sinna on muidugi pikk ja vaevarikas. Siiski olid meie sportlased ja hobused väga tublid,” ütles Liiv.