Briti ajaloo julmema hobusepidamise kohtuasi ei vaibu

Gray perekond pidasid hobuseid päevani, mil neid avastati. Praegu loetakse seda kõige julmemaks hobusepidamiseks terves Britannias.

James Gray saadeti 26 nädalaks vangi rohkem kui 100 hobuse, poni ja eesli väärkohtlemise eest. Samuti sai ta eluaegse keelu pidada hobuslasi ja ka rahatrahvi. Trahv on küll kahjuks mitmeid kordi väiksem sellest, mida loomakaitse on pidanud maksma hobuslaste ravi eest, kes tema farmist päästeti.

James Gray juunior (17 a) peab viibima 18 kuud järelvaatamisel ja tal on keelatud hobulasi pidada järgmised 10 aastat. Gray naine Julie (47 a) ja tema tütred Jodie (27 a ) ja Cordelia (21 a ) saavad 150 tundi ühiskondlikku tööd ja neil on samuti keelatud 10 aastaks hobuslaste pidamine.

Hobused farmis olid näljased, alatoidetud, ilma veeta, hüljatud ja õnnetud. Hobuste heaolu jaoks ei oldud midagi tehtud. Ainuke, millest perekond hoolis, oli raha, mida oli võimalik nende pealt kuidagi teenida (vahetamine, müümine). Farmi jõudes avanes päästjatele väga võigas vaatepilt. Bokse polnud puhastatud juba pikka aega, loomad olid vee ja heinata. Teised, kes väljas elasid, olid sinna lihtsalt jäetud. Paljud kukkusid oma saatusekaaslaste otsa ning jäidki sinna.

Korjuseid leiti ka teistelt põldudelt, osad neist olid lükatud kokku lõketesse, kus neid oli põletatud. Leiti hulgaliselt suuremaid kondihunnikuid, mis viitab sellele, et seal on olnud rohkem hobuseid kui keegi ennem arvata oskas.

James Gray sai küll hobuslaste pidamise, kuid teisi loomi võib ta endiselt kahjuks pidada.

Lugu sai alguse juba kaks aastat tagasi, kuid jätkub veel tänagi, kuna avalikkus ei anna süüdlastele asu ning algset kohtuotsust on korduvalt edasi kaevatud. Kohtuasjas ümber on olnud palju avalikku tähelepanu ning loodud spetsiaalne koduleht, mis sündmuste käiku jälgib.

Kodulehe aadress on http://amershamhorses.com/

BBC uudise link: http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/7179105.stm

Signe Orav