Briti kestvusratsutaja Emma Nelson pidas Tartus loengut

8. mail käis Tartus loengut pidamas kogenud kestvusratsutaja Inglismaalt Emma Nelson. Vaatamata korralikule registreerinute arvule tuli üritusele siiski kahjuks üsna vähe kuulajaid, põhjuseks ilmselt kauge asukoht. Kuid osalejate sõnul oli loeng väga informatiivne, eriti just algajamale kestvusratsutajale.

Loeng kestis plaanitud paari tunni asemel üle viie tunni, ja kuna osalejaid oli vähevõitu, tekkis mõnus väike sisering, kus said vastuse kõik küsimused ja arutati probleeme vabas vormis.

Kõige rohkem pakkusid kuulajatele huvi erinevad hobuste treeningmeetodid. Emma käsitles nii noore 2-3 aastase kui ka vanema, juba eelnevalt töös olnud hobuse treenimist. Lisaks tulid arutlusele toitumine enne võistlusi, võistuste ajal ja pärast võistlusi, varustus, doping, sõidu taktika, ning FEI võistlustel osalemine, mille osas Emmal oli hulga enda kogemusi jagada. Võrreldi ühiselt Eesti ja välismaa võistluste korraldust.

Koolituse korraldasid Kaido Puusepp ja Kätlin Leisson, kes pretendeerivad hetkel FEI 2* vet.sertifikaadi omistamisele. Nemad rääkisid põhjalikult hobuse tervisest ja vet.kontrollist võistluste ajal. Puust ja punaseks oli lahti seletatud ka metobolism. Kuna Kaido Puusepp on ühtlasi ka rautaja, tuli juttu ka kestvushobuse rautusest.

Üritus oli väga informatiivne. Sai esitatud kõik küsimused, mis pähe torkasid. Julgen öelda, et sain neile ka adekvaatseid vastuseid. Koolitus andis mulle kindlasti motivatsiooni edasi treenimiseks.

Margarita Romanosvki