Britid pakuvad ülitugevat konkurentsi kõigil kolmel olümpiaalal

Mõned päevad tagasi avaldati uued Longines Ranking edetabelid, mille kohaselt on maailma juhtiv takistussõitja endiselt Scott Brash. Koolisõidu parimad on sarnaselt eelmisele kuule Charlotte Dujardin ja Valegro, kolmevõistluses jätkub Andrew Nicholsoni võidukäik.

Brittidel on viimasel ajal nii kooli- kui takistussõidus olnud hiilgavad aastad. Longines Ranking edetabelis on kaks esikohta hõivanud just Suurbritannia takistussõitjad – EM pronks Scott Brash ja EM hõbe Men Maher, neile järgnevad Ludger Beerbaum (GER), Marcus Ehning (GER) ja Beezie Madden (USA). Muide vähem oleme kajastanud paaride edetabelit, mida juhib samuti britt – Nick Skelton suurepärasel Big Staril, kes naases showringi just sel nädalal pärast vigastusest tingitud pausi alates eelmise aasta augustist. Paaride edetabel on hetkel kajastatud detsembri lõpu seisuga. Teiselt kohalt leiame ameeriklase Richard Spooneri Cristalloga, kolmandalt Steve Guerdat’ ja Nino Des Buissonnets’.

Parima eestlasena leiame 207 kohalt Tiit Kivisildi, järgnevad Gunnar Klettenberg 320. kohaga ja Hanno Ellermann 411. kohaga. Meie parim kombinatsioon on Gunnar ja Bingo, kes asuvad paaride edetabelis 343. kohal, kuid kuna pole viimasel ajal palju võistelnud, siis tuleks esile tõsta, et nende eelmiseks kohaks oli 78.

Vaata tabelit:

https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=S_WR

Koolisõidus, kus peetaksegi tabelit vaid paaride põhiselt, juhivad jaanuari lõpu seisuga ootuspäraselt valitsevad olümpiavõitjad ja Euroopa meistrid Charlotte Dujardin ja Valegro (GBR), kellele järgnevad säravad Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW Saksamaalt ning Edward Gal ja Glock’s Undercover Madalmaadest. Neljandaks on platseerunud eelmise kuu kolmas Adelinde Cornelissen Jerich Parzivalil (NED), viiendad on koha võrra tõusnud Kristina Sprehe ja Desperados (GER).

Eesti paare on maailma edetabelis vaid üks ning ootuspäraselt on nendeks Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel, kes asuvad 195. kohal.

Vaata tabelit:

https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=D_WR

Kolmevõistluses pjedestaali kõrgeimal astmel Uus-Meremaa ratsutaja Andrew Nicholson, kes eelmise aasta lõpul pälvis teistkordselt HSBC poolt 2011. aastal ellu kutsutud aasta parima sportlase auhinna 50 000 dollarit. Teist kohta hoiab britt William Fox-Pitt, kolmandat jänki Bruce O. Davidson Jr, järgnevad legendaarsed sakslased Michael Jung ja Ingrid Klimke.

Meie kolmevõistlejad asuvad maailma tabelis kahjuks võrdlemisi kaugetel kohtadel. Parimana on Vilvi Laanet 1826. kohal, järgnevad Anna-Liisa Raudsepp (2363), Ann-Marii Vilk (2670) ja Juula Reinumägi (3147).

Vaata tabelit:

https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=C_WR

Kestvusratsutamises on tipu hõivanud Araabia Ühendemiraatide ja Uus-Meremaa sportlased. Esikohalt leiame Saeed Ahmad Jaber Al Harbi (UAE), kellele järgnevad Georgia Smith (NZL) ja Sh Rashid Dalmook Al Maktoum (UAE), kuid tuleb märkida, et tabelis on hetkel vaid jaanuarikuu tulemused.

Vaata tabelit:

https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=E_WR