Britid võitsid koduses Houghton Hall`s kolmevõistluse Rahvuste Karika etapi

Kui takistussõidu Rahvuste Karikas on meie kodulehekülje uudistes sagedane "külaline", kajastanud oleme ka sel aastal alanud koolisõidu Rahvuste Karikat, siis loomulikut ei jäta me kajastamata ka kolmevõistluses peetavat Rahvuste Karikat peetakse. Möödunud nädalavahetusel Suurbritannias Norfolkis Houghton Hall`s peetud etapp, kus triumfeerisid korraldava maa kolmevõistlejad, oli tänavuse hooaja teine.

Hooaja esimese, märtsikuus Prantsusmaal Fontainebleaus peetud etapi võitnud sakslased asusid liidripositsioonile ka Suurbritannias. Olümpiavõitja Ingrid Klimke tegi päeva parima tulemuse, 37.4 miinuspunkti, oma tõusvast tähest hobusel Tabasco TSF. Klimket assisteerisid hiljuti Badmintoni krossil kukkunud Bettina Hoy hobusel Lanfranco TSF, Benjamin Winter hobusel Wild Thing Z ja Julia Krajewski hobusel Lost Prophecy. Sakslasi tabas aga ebaõnn, kui enne viimasena kavas olnud krossi pidi end maha võtma Winter, kelle hobune oli kergelt vigastatud. Takistussõidus läks seetõttu arvesse kõigi alles jäänud kolme osaleja tulemus ning paraku oli Krajewski lõpetanud takistussõidu 20 miinuspunktiga. Teisel kohal olnud brittidele anti sellega võimalus võita. Viimaste kangelannaks sai Gemma Tattersall, kes ankrunaise rollis läbis hobusega Chico Bella P krossi karistuspunktideta tuues sel moel korraldajamaale võidu ning jõudes ise Klimke järel ning Hoy ees individiuaalsele teisele kohale.

Suurbritanniat esindas kodustel rahvuste Karika võistlustel nooremapoolne koosseis. Lisaks Tattersallile osalesid võistkonnas Francis WhittingtonEmily Llewellyn ja Izzy Taylor. Rahvuste Karika lõpetasid teisena sakslased, kolmandana Austraalia võistkond. Pärast kahte etappi hoiavad kolmevõistluse Rahvuste Karikas liidripositsiooni sakslased 20 punktiga. Teisena jätkab 17 punkti kogunud Suurbritannia koondis, kolmandana Prantsusmaa, kellel punkte 15.