Brittide tõeline pidupäev koolisõidu MK lääne liiga neljandal etapil

Teisipäeval ja kolmapäeval, kohe Londoni horseshow avapäevadel peeti koolisõidu Lääne-Euroopa liiga neljas MK etapp, milles kindlustasid esimesed neli kohta mõlemal päeval britid ise.

Loomulikult olid võõrustajad välja pannud oma paremiku eesotsas Carl Hesteri, Laura Bechtolsheimeri ja Charlotte Dujardiniga, kellele tõsiseid konkurente teistest riikidest ei saabunudki. Oodatult moodustasid need kolm tippkoolisõitjat ka mõlema päeva esikolmiku.

Teisipäev oli Charlotte Dujardini ja tema alles 9aastase Valegro päev. Märkimisväärselt efektne paar saavutas GP esikoha isikliku rekordtulemusega 81,043%. Laura Bechtolsheimer ja Mistral Hojris võtsid kindla teise koha tulemusega 79,234%, samas kui Carl Hester ja imeline "perehobune" Uthopia kindlustasid kolmanda koha tulemusega 75,447%, kuna eksisid galopipiruettides ja kaotasid sellega väärtuslikke punkte.

Charlotte Dujardin ja Valegro. Foto: Kit Houghton /FEI

Meie aja järgi ööl vastu neljapäeva lõppes muusikaline vabakava ning selgusid uued võitjad. Sedapuhku tegid veatu soorituse vanad kalad ehk Laura ja Mistral. Tulemusega 83,975% võideti võrdlemisi napilt esikoht Dujardini ja Valegro ees (83,700%), kellele maksis kätte eksimus kahe tagant jalavahetustes. Õigupoolest eksis paar ka ühe tagant jalavahetustes, kuid suutis kava lõpus vea parandada, sooritades uue ja sedapuhku veatu seeria. Hesteri ja Uthopia pingutus parema tulemuse nimel oli märgatav, kuid tubli skooriga 83,450% jäädi siiski taas kolmandaks.

Hester, kes on Charlotte Dujardini treeninud viimased viis aastat, polnud siiski löödud ning lausus, et on oma õpilase üle siiralt uhke, rääkimata Valegrost, kes on alles 9aastane. Dujardin tunnistas seda, mida ka telekohtunikud pidevalt korrutasid, et õhkkond London Olympia saalis on eriliselt ärev, publik istub väga lähedal ja pealtvaatajaid on tohutu hulk. Pealegi lisab kodupubliku ees esinemine pingeid juurde, kuna ootused on kõigil kõrged.

Lääne liiga viies etapp toimub juba eeloleval nädalavahetusel Frankfurtis.

London International Horse Show tulemused leiate: http://eventcontent.hippoonline.de/644/644zeitplanENG.htm