Bruynseels ja Madrid In Motion parimad Cannes’i Global Champions etapil

Niels Bruynseels ja Gancia de Muze. Foto: LGCT

Cannes, mis on tuntud rohkem sealse filmifestivali poolest, võõrustas sel nädalavahetusel hoopis neljajalgseid superstaare ja nende ratsanikke, kui toimus selle hooaja seitsmes Global Champions etapp. Longines Global Champions Touri Grand Prix’ võit läks Niels Bruynseelsile (Gancia de Muze). Global Champions League’is domineeris isa-poja duo (Eric ja Maikel van der Vleuten), kes esindasid Madrid in Motion’it.

33 sportlast olid tulnud LGCT GP starti. 13 takistusest koosnev parkuur, mille ehitas Gregory Bodo, oli tõeline test. Raskeimateks elementideks kujunesid traditsiooniliselt Longines’i kolmene süsteem ning õrnast puudutusest langevad lattaiad. Sellest hoolimata tuli puhaste paberitega lõpuni tervelt kümme paari, mis on rohkem, kui mõnel viimasel etapil.

Ümberhüpetel tegi esimese vigadeta soorituse teisena startinud Shane Breen (Ipswich van de Wolfsakker), kelle tulemuse sõitis peagi üle Daniel Deusser Calisto Bluega. Eelviimasena startinud Niels Bruynseels näitas oma alati kiirel märal Gancia de Muze‘l lühikesi pöördeid ja sakslasest veel väledamat minekut, jõudes finišisse enam kui sekund varem. Viimasena platsile tulnud Scott Brash andis Hello Mr President’iga endast kõik, kuid võit jäi siiski sekundi kaugusele ning sel korral platseeruti teiseks, edestades Deusserit. Puhtalt sõitis ka neljanda koha omanik Pieter Devos hobusel Espoir.

Scott Brash ja Hello Mr President. Foto: LGCT
Daniel Deusser ja Calisto Blue. Foto: LGCT

Bruynseelsi, kes on nüüd kvalifitseerunud ka LGCT Super Grand Prix’sse, jaoks oli tegu esimese LGCT GP võiduga ning loomulikult oli ta tulemusega ülirahul. Üldarvestuses on belglane hetkel 134 punktiga kolmas. Teda edestavad liider Daniel Deusser (190 punkti) ja Pieter Devos (178 punkti).

Global Champions League kujunes äärmiselt närvekõditavaks. Teisele päevale liidritena vastu läinud New York Empire (Denis Lynch, Hans-Dieter Dreher) sai suure pettumuse osaliseks, kui Lynch teises osavõistluses elimineeriti ja tiim konkurentsist langes. Teist positsiooni hoidnud isa-poja duo Eric ja Maikel van der Vleuten sõitsid ainukesena kõik sõidud puhtalt ja kindlustasid sellega Madrid In Motioni võidu. Taaskord platseerus teiseks Miami Celtics (Shane Breen, Harry Charles, Jessica Springsteen) ning kolmas koht kuulus Shanghai Swans (Peder Fredricson, Daniel Deusser) tiimile.

Maikel ja Eric van der Vleuten koos tiimi omaniku Marta Ortega’ga. Foto: GCL

Shanghai Swans on taas ka liider, olles kogunud 145 punkti. Palju maha ei jää Miami Celtics 137 punktiga ning kolmas on St Tropez Pirates 136 punktiga.

Järgmine Global Champions etapp leiab esmakordselt aset Stockholmis tuleval nädalavahetusel.

Kõik Cannes’i tulemused leiate siit!