Budapesti Furusiyya FEI Nations Cup etapivõit läks tšehhidele

Möödunud reedel peeti Budapestis Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa teise divisjoni järjekordne etapp, kus esmakordselt maailma ajaloos saavutas võidu Tšehhi takistussõidukoondis, tehes seda pinevas heitluses norrakatega.

Budapestis osales 13 rahvuskoondis, kellest kaheksa kogusid punkte Furusiyya Rahvuste Karika arvestuses. Pärast esimest vooru oli Tšehhil ja Norral võrdselt punkte, teises voorus suutsid tšehhid teha ühe vea vähem ning lõpetades 20 karistuspunktiga võtta oma ajaloolise võidu Norra ja Belgia ees. Tšehhide parimaks osutunud, mõlemad voorud hobusega Caleri II puhtalt läbinud Zuzanna Zelinkova ütles pärast võitu: "Olime väga õnnelikud. Tänane oli meile suur ja eriline päev, see on ajalooline, kuna tänane võit oli Tšehhile läbi ajaloo esimene ning me oleme selle üle väga uhked." Tšehhe esindasid veel Ales Opatrny hobusel VDL Fakir, Ondrej Zvara ja Carmen Arcus ning Emma Augier de Moussac hobusel Danthe RDPF. Tšehhide tänavuseks peaeesmärgiks on esinemine koondisega Maailmamängudel.

Pärast Budapesti etappi juhib Euroopa teist divisjoni Norra 255 punktiga, teisel kohal paikneb 240 punkti kogunud Taani. Kolmandad on poolakad 230 punktiga. Barcelonas oktoobris toimuvasse finaali pääseb teisest divisjonist kaks paremat koondist.

Lisaks Rahvuste Karikale peeti Budapestis pühapäeval Kesk-Euroopa liiga lõunaregiooni MK-etapp, mille võitis ungarlane Gabor Szabo hobusega Timpex Cent. Meie regioonile oluliseks näitajaks on viienda koha eest GP-s liiga teise koha punktid kogunud Ales Opatrny hobusega VDL Fakir. Tšehhi kuulub liiga põhjaregiooni.