Budapesti rakendi MK-etapi parim oli Koos de Ronde

Möödunud pühapäeval Budapestis peetud kolmas neljarakendite MK-etapp andis võidu hollandlasele Koos de Rondele ja seega on tänavu iga etapp läinud erinevale kutsarile.

Budapestis võttis mõõtu kuus kutsarit, kellest ungarlane Miklos Juhasz osales wild-card`ga. Avavoorus tegi kuuesekundilise edu teiste ees sisse tänavu neljarakendite MMil pronksmedali võitnud hollandlane Koos de Ronde. Ümbersõidule pääsesid lisaks hollandlasele veel Ungari staar Jozsef Dobrovitz ning belglane Edouard Simonet. Kui tänavusest hooajast on korraldajatele antud õigus teha MK-võistlus ümbersõidu ehk lühendatud rajaga, siis Ungaris jätkati vana traditsiooni, kes sõideti kaks korda sama rada (sisukiselt peeti võistlus kahevoorulisena).

Teises voorus tegi Dobrovitz kohalike kaasaelamise saatel ülihea sõidu ning pani de Ronde sellega surve alla ja mainis hiljem: "Ma teadsin rajale minnes, et kui pall tuleb maha, läheb asi minu jaoks üpriski keeruliseks." Siiski suutis hollandlane pallide mahaajamist vältida ning tegi Dobrovitzist teises voorus kahe sekundi jagu kiirema tulemuse, võttes sel moel etapivõidu.

Dobrovitz, kes muide baseerub vahetult Budapesti kõrval Veceses kasutas oma ekipaažis kahte uut hobust. nagu suurmeister ise mainis, oli ta parempoolse liiderhobusega koostööd teinud vaid neli päeva. Sama oli ka parempoolse tagumise hobusega, kuid tollega oli ta enne paari sõitnud.

Kahe kogenud kutsari järel lõpetas Budapestis kolmandana Boyd Exelli groomina kogemusi kogunud nooruke belglane Simonet. Järgnevatel kohtadel olid Dobrovitz juunior, sakslane Rainer Duen ning Juhasz. Järgmine rakendi MK-etapp peetakse eeloleval võistlusel maailma suurimal siseareenil Genfis, sealse Rolex Grand Slami, samuti koolisõidu ja sise kolmevõistluse kõrval.

MK üldarvestuses jätkab liidrina 17 punkti kogunud Exell, teisena on Dobrovitzil 14, kolmandana de Rondel ja Chardonil 10 punkti.