Budapestist võidupunktid Omer Karaevlile, liiga liidriks tõusis taas Gromzina

Laupäeva hilisõhtul peetu Budapestis Kesk-Euroopa takistussõiduliiga lõunaregiooni viimane ning kogu liiga eelviimane MK-etapp, millest võidupunktid kogus sõidu neljandana lõpetanud türklane Omer Karaevli hobusega Dadjak Ter Puttenen. Teenitud viienda koha punktidega möödus venelanna Anna Gromzina põhjaregiooni arvestuses jällegi Gunnar Klettenbergist.

Budapesti Horse Show-le omaselt osales selgi korral arvukalt Lääne-Euroopa liigasse kuuluvaid sportlased, kes võtsid paremad kohad ka MK-etapilt, kuid teatavasti meie liiga sportlastelt nad punkte ära ei võta. MK sõidus startis 41 paari, kellest ümberhüpetele pääsesid pheksa. Kaksikvõidu saavutasid itaallased, kellest parimaks osutus Davide Kainich hobusel Loro Piana Tamarix. Teisel kohal lõpetasid Fabio Brotto ja R-Gitana, kolmandal austerlane Christian Schranz ja Wodka Lime. Esikolmiku paarid olid ainsad, kes ümberhüpetel ei eksinud. Järgnevatele kohtadele jõudsid juba Kesk-Euroopa liiga sportlased. Neljandana lõpetas võidupunktid saanud türklane Karaevli, viiendana eelmiselt Celje etapilt võidupunktid saanud Saksamaal elav bulgaarlane Rossen Raichev hobusel Capoccino ning kuuendana leedukas Benas Gutkauskas hobusel Carolien vh Scheefkasteel. Anna Gromzina ja Pimlico kogusid põhiparkuuris ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest ning lõpetasid sõidu kümnendana, mis andis liiga arvestuses viienda koha eest 12 punkti. Punktilisa teenis ka lätlane Kristaps Neretnieks, kes Conte Bellinil oli 13-s, liiga arvestuses seitsmes. Neretnieksi tulemuseks oli neli karistuspunkti põhiparkuuris.

Kesk-Euroopa liiga arvestuses on läinud pingeliseks, kui analüüsida eraldi viie parima etapi tulemusi, millised võetakse kaasa Varssavis märtsi lõpul toimuvasse finaali. Oleme seni põhiliselt analüüsinud konkurentsi põhjaregioonis, kuid pärast Budapesti etappi peame tõdema, et meie piirkonna parimatele võivad Varssavis osalemise korral pakkuda väga tõsist konkurentsi kaks "lõuna" takistussõitjat. Türklane Omer Karaevli on kogunud nüüdseks 84 punkti, viie parema etapi summaks 74. Bulgaarlasel Raichevil on kirjas kaks võitu ja teine koht. Tõenäoliselt osaleb Raichev ka järgmise nädala Poznani etapil ning kuna tema 15-aastane täkk Capoccino näib väga heas vormis olevat, ei ole võimatu sealt arvestava punktilisa teenimine. Täna on Raichevil 57 punkti, kuid osalenud on ta vaid kolmel etapil.

Põhja regioonis tõusis uuesti liidriks peterburglanna Anna Gromzina ning seda nii koond- kui viie parima etapi arvestuses. Venelanna on kogunud 99 punkti, viie parima etapi summaks on hetkel 81. Klettenberg langes kolmandaks omades punktisummat 90, viis parimat 75. Teine koht on nüüd Neretneksil punktisummaga 94, kuid viie paremaga jääb ta kogutud 69 punktiga Klettenbergile alla. Neljas summa on Gutkauskasel punktidega 89 ja 73, viimane jällegi parem kui Neretnieksil. Vahed, nagu näha, on kujunenud üliväikeseks. Ülevaatlikuse mõttes toome siinkohal eraldi välja kogu liiga arvestuses sportlaste viis parimat etappi ja paremusjärjestus kujuneb järgnevaks: Gromzina 81, Klettenberg 75, Karaevli 74, Gutkauskas 73, Neretnieks 69.

Järgmisel nädalavahetusel on võimalik kokku lüüa lõplik paremusjärjestus enne Varssavi kolme finaalsõitu. Poznanis toimuval hoiab silma peal ka hobumaailma toimetus. Eestlastest plaanivad Poolamaal Poznani MK-etapil osaleda Gunnar Klettenberg, Rein Pill, Tiit Kivisild ja Urmas Raag.

Budapest Horse Show tulemused leiate aadressilt http://www.lovasvilagkupa.hu/index.php?lang=en .Pühapäeva õhtul on Budapestis kavas veel Grad Prix, mille tulemusi analüüsime järgnevatel päevadel.