Burghley`s leiab pühapäeval lõpplahenduse kolmevõistluse eliitsari FEI Classics

Eile sai Inglismaal Burghley`s alguse jooksva hooaja kolmevõistluse eliitsarja FEI Classics viimane etapp, kus selguvad, kes järgnevad sarja juba võitnud Rios olümpiavõitu korranud Michael Jungile.

Burghley on üks kuuest ajalooliselst CCI4* tasemega turniirist, mis juba aastaid lõpetab FEI Classics sarja hooaja. Tänavu on stardis arvukalt Burghley mitmekordseid võitjaid. Edukad on sellel võistlusel traditsiooniliselt olnud Uus-Meremaa kolmevõistlejad. Starti asusid viiekordsed Burghley võitjad Sir Mark Todd ja Andrew Nicholson, viimane muide kahe hobsega. Kohal on ka mullune võutja Uus-Meremaalt Tim Price ning tema kaasmaalastest endised turniiri parimad Blyth Tait ja Caroline Powell. Austraaliat esindab kahekordne võitja Andrew Hoy, kes on noppinud võidud aastatel 1979 ja 2004. Lisaks on kohal mitmeid tippkolmevõistlejaid.

Eile tegid oma koolisõidu testi esituse pooled kolmevõistlejad. Ülitugeva tulemusega lõpetas avapäeva just äsja mainitud Andrew Hoy abikaasa, Saksamaad esindav Bettina Hoy, kes hobusega Designer 10 kogus vaid 34.5 miinust, kui hetkel teist kohta hoidev austraallane Bill Levett lõpetas hobusega Improvise 42.5 miinuse juures. Bettina abikaasa Andrew tegi hobusega Rutherglen tulemuseks 49.4 ning on poolte soorituste järgselt üheksandal positsioonil.

Bettina Hoy ja Designer 10 asusid suveräänseks liidriks; foto FEI/Trevor Meeks

Sarja arvestuses on suveräänne liider Michalel Jung 42 punktiga ning temast enam keegi mööduda ei saa. teist ja kolmandat kohta hoiavad hetkel Uus-Meremaa sportlased, teine on Tim Price 18 punktiga, kolmas Clarke Johnstone 16 punktiga. 15 punkti peal on võrdselt prantslane Astier Nicolas ja austraallane Shane Rose.

Võistluse kodulehekülje, kus jookseb ka otseülekanne, leiate aadressilt http://www.burghley-horse.co.uk/