Burghley`s suurendas krossiga Burton edu veelgi, selgitati parim piknikulaud (VIDEO)

Austraalia kolmevõistleja Christopher Burton kindlustas eile Burghley`s krossiga oma liidrikohta veelgi, kui tegi hobusega Nobilis 18 päeva teise aja, ületadas 8 sekundiga optimaalaega.

Burghley krossil eile keegi karistuspunktideta ei pääsenud ehk optimaalset aega ületasid kõik võistluspaarid. Liider Burton ja Nobilis teenisid 8 sekundi eest 3.2 miinust, kuid sellele vaatamata suurendasid oma edu järgnevate ees veelgi. Teiseks tõusis ka FEI Classics sarjas teist kohta jahtiv Uus-Meremaa kolmevõistleja Tim Price hobusega Ringwood Sky Boy, kellel miinusied 44.9 Burtoni 33.4 vastu. Seega võib Burton tänases takistussõidus lubada omale kahte maha-ajamist.

Uus-Meremaala sportlased on nagu Burghley`s sageli, tänavugi väga heas hoos. Esiseitsmikus on tervelt viis kiiwit – lisaks Tim Pricele on kolmas Andrew Nicholson, neljas Timi abikaasa Jonelle, kuues legendaarne Sir Mark Todd ning seitsmes Caroline Powell. Uusmeremaalaste vahele mahutab end viiendana sakslanna Bettina Hoy.

Burghley võistlusega käib juba aastaid lisaks spordile kaasas krossipäeval korraldatav piknikuvõistlus, mis kannab Land Rover Tailgate Picnic (Land Roveri tagaluugi piknik) auväärst nimetust. Land Rover on muuhulgas Burghley suursponsor. Piknikulaude hindas juba kolmandat aastat Land Roveri saadik ja Briti kolmevõistluskoondise liige Zara Tindall ning seda koos Surbritannias legendaarse taluniku ja telemehe Adam Hensoniga. Piknikust koostasid korraldajad meeleoluka videoklipi, mis edastati rahvusvahelisele meediale, kelle hulgas ka Hobumaailm. Klippi saate vaadata siit:

Burghley võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.burghley-horse.co.uk/