Caen`i d`Ornano staadionil algasid täna MM-i testvõistlused kooli- ja takistussõidus

Tänasest neljapäevani peetakse tänavuste Maailmamängude peastaadionil Caen`s testvõistlused kooli- ja takistussõidus, millel osalevad sportlased 29 erinevast riigist. Maailmamängud avatakse samal staadionil 23. augustil.

Maailmamängude keskuses Caen`s asuv d`Ornano staadion on igapäevaselt jalgpallurite pärusmaaks. Staadion on koduks Prantsusmaa esiliiga klubile Malherbe Caen, kuid 23. augustist kuni 7. septembrini võtavad staadioni üle ratsasportlased. d`Ornanol viiakse läbi mängude ava- ja lõputseremoonia, samuti kooli- ja takistussõiduvõistlused ning kolmevõistluse takistussõit. Täna alanud testvõistlustel simuleeritakse Maailmamänge ning püütakse leida kõik võimalikud kitsaskohad, mida järele jäänud perioodil parandada. Kolmevõistluses, kestvusratsutamises ja rakendispordis toimusid edukad testvõistlused juba mullu sügisel.

Testvõistlused, mille tasemeks vastavalt CDI3* ja CSI2*, viiakse läbi ebatraditsionaalselt tööpäevadel, kuid nagu ütles Maailmamängude spordidirektor Laurent Cellier, on see taotluslik, et mitte paisata segamini traditsioonilist võistluskalendrit. "Normandias me armastame traditsioone!", lisas Cellier. FEI Peasekretär Ingmar de Vos pidas testvõistluste eel vajalikuks märkida, et tänavustel Maailmamängudel osaleb rekordarv rahvusi, kellest 14 teevad seda esmakordselt. See kõik näitab Peasekretäri sõnul ratsaspordi üha suurenevat globaliseerumist ja populaarsuse kasvu. Esmakordselt osaleb ka meie lõunanaaber Läti, mida esindab Maailmamängudel takistussõitja Kristaps Neretnieks.

Vaatamata tihedale võistlusgraafikule osalevad Caen`i testvõistlustel mitmed maailmas tuntud sportlased. Siinkohal saame nimetada takistussõitjatest Longines Ranking kuuendat prantslast Patrive Delaveau`d, koolisõitjatest Londoni Olümpiamängude võistkondlikku kulda britt Carl Hesteri ja Pekingi Olümpiamängude võistkondliku pronksi taanlannat Nathalie zu Sayn-Wittgensteini.

Rohkem infot augustikuus algavate Maailmamängude kohta leiate nende koduleheküljelt aadressil http://www.normandy2014.com/ . Maailmamängudele õnnestus saada akrediteering ka Hobumaailmal, mistõttu õnnestub meil tuua teile värsket infot otse võistluste keerisest nii d`Ornano staadionilt kui mujaltki. Eesti ratsasportlastest osalevad Maailmamängudel esialgse plaani kohaselt koolisõitjad Grete Barake ja Dina Ellermann ning kestvusratsutaja Kairit Kalbre.