Cannes’i LGCT GP Fredricsonile, Valkenswaard United parim GCL etapil

Peder Fredricson ja Hansson WL. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid Cannes’is aset järgmised Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võiduga läks koju rootslane Peder Predricson (Hansson WL). GCL etapi võitis teise osavõistlusega hüppe eesotsa teinud Valkenswaard United (Alberto Zorzi ja Jur Vrieling). 

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 33 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis Egiptuse esindaja Sameh El Dahan hobusega Suma’s Zorro. Uliano Vezzani ehitatud Grand Prix põhiparkuur osutus äärmiselt nõudlikuks ja vead olid kerged tulema. Itaallane ei hoidnud tagasi nii tõkete kõrgusega kui ka raja tehnilisusega. Sellest hoolimata sai puhta sõidu kirja kaheksa paari, kes läksid võitjat selgitama ümberhüpetele. Seal tegid teistele silmad ette valitsev Euroopa meister Peder Fredricson ja 10 aastane Hansson WL, kes olid eelmisel etapil (St Tropez) Grand Prix neljanda koha omanikud. Nad olid pea poole sekundi jagu kiiremad teiseks jäänud maailma esinumbrist Harrie Smoldersist ja Emeraldist. Kolmanda koha said kodupubliku ees Simon Delestre ja Hermes Ryan. Kõik ümberhüppajad lõpetasid ümberhüpped vigadeta ning sinna jõudsid veel Jur Vrieling (VDL Glasgow v. Merelsnest N.O.P.), Rolf-Göran Bengtsson (Oak Grove’s Carlyle), Cameron Hanley (Quirex), Olivier Philippaerts (Extra) ja Ludger Beerbaum (Casello).

Cannes’i esikolmik autasustamisel. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Fredricson, kes on järgmise sportlasena kindlustanud endale koha Prahas toimuval LGCT Super Grand Prix’s, sõnas, et on võidu üle äärmiselt õnnelik ja ta hobuse sooritus avaldas talle väga muljet. “See võit tuli heal ajal, arvestades et All In (Fredricsoni edukaim hobune) on olnud spordist paar kuud eemal. Teadmine, et mul on järgmine hea hobune tallis tähendab mulle väga palju.

Peder Fredricson and Hansson WL WIN LGCT GP of Cannes

Ka-pow… That's how you totally smash LGCT Cannes. Wow.

Posted by Longines Global Champions Tour on 10. juuni 2018. a.

LGCT üldarvestuses muutusi toimunud pole: liidrikohta hoiab Edwina Tops-Alexander, kes 172 punktiga on seljataha jätnud Ben Maheri (143 punkti) ja pikaaegse edetabeli liidri Scott Brashi (131 punkti). Miski pole aga veel lõpuni kindel ja palju etappe on veel ees.

GCL osutus edukaks Valkenswaard United meeskonnale, kes tõusid teise osavõistlusega tuhast ning seitsmendalt kohalt esimeks, saades kokkuvõttes kaheksa karistuspunkti. Teiseks tuli Miami Celtics (Jessica Springsteen ja Cameron Hanley), lõpetades samuti kaheksa karistuspunktiga, kuid aeglasemalt kui United ning poodiumi viimase koha võttis Cascais Charms (John Whitaker ja Rolf-Göran Bengtsson) üheksa karistuspunktiga.

GCL esikolmik. Foto: GCL/Stefano Grasso

GCL üldarvestuse esikohta hoiab London Knights 153 punktiga, Kellel on tihedalt kannul Valkenswaard United 148 punktiga. Kolmandat kohata hoiab Shanghai Swans, kellel on 115 punkti.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Cascais juba sel nädalavahetusel.

Cannes’i tulemused leiate siit