Carl Hester London Olympia MK parim, Valegro jättis stiilselt hüvasti

Londoni kuulus Olympa hall oli eile täielikult välja müüdud, kui peeti järjekordne lääne liiga MK etapp koolisõidus, mille võitis kodupubliku ees kindlalt Carl Hester Nip Tuckil. Esmajoones aga tuldi vaatama legendaarse Valegro viimast etteastet ning pidulikku pensionilesaatmist.

Hester ja Nip Tuck näitasid kodupubliku ees head minekut juba GP programmis, kus tulid Hans Peter Minderhoudi ja Glock’s Flirti ees võitjaks tulemusega 77.540 %. Kolmanda koha hõivas avapäeval Edward Gal Glock’s Voice’il.

Sarnaseks jäi esikolmik ka eilses MK punkte andvas vabakavas, kus võitja osas olid kõik kohtunikud üksmeeles ning andsid koondhindeks 84.669 %. See oli paari teine järjestikune võit Olympia hallis, kuna mäletatavasti võistles mullu Dujardin sel etapil mitte Valegrol vaid Uthopial ning jäi oma treenerile pisut alla.

Carl Hester ja Tip Tuck. Foto: Jon Stroud Media / FEI

„See oli kahtlemata elevaim õhkkond, mida selles hallis olen kogenud,“ märkis Hester, kelle suurimaks sihiks on nüüd MK üldvõit tänavu aprillis USAs Omahas.

Hans Peter Minderhoudile ei tulnud teine koht (81.880 %) suure üllatusena. „Ma teadsin, et saab olema suur võistlus ja me tegime kõik, mis suutsime, püüdsin mitte Flirtyt liiga üle sõita. Mul on hea meel, sest ta oli terve testi minuga ning andis oma parima, võibolla on aeg meie vabakava veel keerulisemaks teha,“ sõnas MK tiitlikaitsja, kelle elukaaslane Edward Gal pälvis kolmanda koha tulemusega 80.467 %.

Tulemused: www.longinestiming.com

Hüvasti ja aitähh kõige eest, Valegro!

Hester mängis olulist rolli ka hilisõhtusel tseremoonial, kus viimaste aastate koolisõidumaailma vallutanud ja täielikult muutnud Valegro saadeti pidulikult pensionile.

„Kõik arvavad, et see on kurb sündmus,“ rääkis Valegro kaasomanik Hester. „Aga see on hoopiski rõõmus. Kuidas saab olla kurb, kui selline hobune läheb pensionile tippvormis, õnneliku ja tervena!“

Carl Hester, kel endal seisab alles ees MK tiitli võitmine, on põhiliselt selle taga, miks Charlotte Dujardinist ja Valegrost kujunes nii uksumatu paar. Nende kontol on näiteks 2 järjestikust MK võitu, 3 olümpiakulda ja 1 hõbe, 4 EM kulda (+ 1 kuld ja 1 hõbe), 2 MM kulda (+1 hõbe). 14-aastane Valegro ja Dujardin hoiavad hetkel ka mitmeid maailma ja euroopa rekordeid.

See imeline paar aga ei lahkunud niisama, vaid andis oma ühes lemmik võistluspaigas publikule ka viimase etenduse, milleks oli Londoni OM-il kulla toonud vabakava. Brittidest fännid polnud Valegrot kodus esinemas näinud Olümpiamängusest saati. Piletid Olympia halli müüdi välja juba kuid enne võistlust ning korraldajad olid sunnitud ukse pealt ära saatma nii ajakirjanikke kui teisi huvilisi, sest saali lihtsalt ei mahtunud rohkem inimesi. Tung oli nii suur, et päev enne tseremooniat oli isegi võistluse kodulehekülg maas.

Etteastele järgnes maruline aplaus ja loomulikult tehti seda püsti seistes. Lahkumistseremoonial osalesid lisaks briti ratsaliidule nii Valegro omanik ja treener Carl Hester kui tema pikaaegne groom Alan Davies.

The last dance🐴

Posted by Henrik Brinkmann on 14. detsember 2016. a.

Video Henrik Brinkmann

Kuigi Dujardini sõnul jääb ta meeletult igatsema Valegroga võistlemist, ei soovi ta teda enam millekski sundida. „Ta on võitnud kõik, mis võita annab ja ma ei näe selleks põhjust. Milleks olla ahne või hobuselt nõuda enamat. Jah, ma oleksin võinud ilmselt sõita veel vähemalt aasta, võita veel rohkem, purustada veel mõned rekordid. Aga me leidsime, et Valegrol peab olema väärikas karjääri lõpp. Kõikjal, kuhu ta edaspidi ka ei satu, võetakse ta vastu kangelasena. Arvestades, mida ta on teinud, on see vähim, mida meie saame talle vastu anda. Pealegi, pole põhjust liigselt kurvastada – ta ei sure ju ära, vaid lihtsalt lõpetab võistlemise.“

Charlotte jääb küll igatsema oma imehobust, kuid ei taha olla ühe-hiti-ime. „Ma olen endiselt näljane võitmaks rohkem. Arvan, et isegi näljasem kui enne.“ Ta tahab end tõestada maailmatasemel ratsanikuna, kes suudab tippu tõusta ka mõnel teisel hobusel, treenida teisi ning märgata potentsiaalseid noori talente.

Hobumaailma poolt samuti kõike head nii imelisele Valegrole kui Charlotte’ile, kelle jaoks kindlasti üks suur ajastu on just läbi saanud, ent loodetavasti veel palju head ees.