Carl Hester napsas Dujardini ees London Olympia MK etapi võidu

Legandaarne The London International Horse Show, teisisõnu ka samanimelise näitustehalli järgi Olympia horseshow’na tuntud suurvõistlus toimub tänavu 15.-21. detsembrini. Ürituse tipphetkedeks on traditsiooniliselt koolisõidu, takistussõidu ja neljarakendite MK etapid. Neist koolisõit on juba toimunud ning seekord võidutses vabakavas kodupubliku suur lemmik Carl Hester hobusel Nip Tuck (83.750 %).

Hester alistas oma kaasmaalasest õpilase, Olympia show’l varasemalt mitu maailmarekordit purustanud Charlotte Dujardini, kes võistles Hesteri enda olümpiahobusel Uthopia (82.550 %). Eelmise ehk Stockholmi etapi võitjad Hans Peter Minderhoud (NED) ja Glock’s Flirt pälvisid kolmanda koha tulemusega 80.975 %.

11 aastane KWPN ruun Nip Tuck, kes võistles viimati augustis EM-il ning aitas Suurbritannial jõuda võistkondlikule hõbemedalile, tegi Olympia hallis ennastületava soorituse ning 83.750 % on tema uus isiklik rekord. 48-aastane Carl Hester tõestas oma uhiuue keeruka vabakava ja suurepärase sooritusega taaskord, miks teda koolisõidulegendiks peetakse. Peakohtunik Stephen Clarke’i (GBR) sõnul tõigi just kava raskusaste Hesterile võidu, lisaks mehe oskusele sõita nii nagu see kõik oleks imelihtne. Hesteri kommentaar Nip Tuckile, kes pole just kõige kaunim ja parimate eeldustega koolisõiduhobune maailmas, oli aga järgnev: „Oma peas ta on võitja ning just see ongi teda järjest paremaks teinud ka füüsiliselt.“

Charlotte Dujardin, kes võistles Uthopiaga elus kaheksandat korda, on varem öelnud, et selle hobuse seljas püsimine pole sugugi nii lihtne kui Valegrol. Ta oli ise vägagi üllatunud, et GP võit tuli just neile, ehkki Uthopia ise pole võistelnud juba kaks aastat. Dujardin ei olnud küri teisest kohast heidutatud: „Kui on keegi, kellele on tore kaotada, siis see on vanaisa!“ (Vanaisa on nimelt Charlotte’i jaoks Hesteri hüüdnimi.) „Ta on alati tahtnud siin võita ja mul on tema pärast väga hea meel. Ta inspireerib mind iga päev!“

Nip Tuckile lubas Hester nüüd puhkust vähemalt jaanuari lõpuni. Uthopiat plaanib ta igaks juhuks hoida oma tagavarahobuseks ning loodab, et Charlotte täidab tema Rio OM kvalifikatsiooni Amsterdami etapil, seega seda kombinatsiooni õnnestub huvilistel näha juba 29-30. jaanuaril Hollandis.

Lääne liiga etappidest on nüüdseks toimunud kuus, jäänud veel kolm. Finaal peetakse tänavu kuu aega varem -23.-28. märtsini Rootsis Göteborgis.

Olympia show tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/1112/1112zeitplanENG.htm