Carl Hesteri Uthopiat ei müüdud Rootsi

Kui paar päeva tagasi kindlustas saksa takistussõitja Christian Ahlmann oma tipphobuse Taloubet Z OM-il võistlemise Saksamaa eest, siis koolisõidumaailmas enim sahinaid tekitanud Carl Hesteri Uthopia müük ei pidavad eurodressage.com andmeil tõele vastama.

Briti koolisõidu üks säravamaid paare Hester – Uthopia ähvardati lahku lüüa, kui Rootsi sportlane Minna Telde pärast Londoni MK etappi Uthopia omanikuga ühendust võttis ning teatas, et tema soome ärimehest boyfirend Johan Ulander, kes arendab parasjagu kinnisvara Araabia Ühendemiraatides, on hobuse eest nõus välja käima mitmeid miljoneid eurosid.

Kui Carl Hester 19. detsembril hobuse võimalikust müügist täiesti ootamatult kuulis, oli sportlane mõistagi šokeeritud, kuna väidetavalt oli hobune talle eelseisvaks olüpiaks kindlustatud. Hester, kel puudus tegelikult hobusega võistlemise kohta kirjalik leping, palus omanikult võimalust raha ise kokku korjata ning hakkas selle nimel tööle, saades palju tuge Briti Koolisõidu komiteelt ja sõpradelt, kes asusid kohe raha koguma.

Kuulujutud väljusid kontrolli alt ning kõikjal räägiti juba, et hobune on müüdud, ometigi seisis ta samal ajal rahumeelselt Hesteri kodutallis, kus oodati peagi saabuvat aastavahetust, mis tähistas OM ülesandmiste tähtaega. Hiljemalt detsembri lõpuks oli Teldel vaja hobune ära osta, kuid müük venis. Britid helistasid ka FEIsse, veendumaks, et hobust ei ole teise riiki ümber registreeritud, ning said kinnitust, et Uthopia on endiselt nende omanduses.

10aastane hollandi soojavereline täkk on viimasel aastal näidanud eriti säravaid esitusi, millest tähtsaimaiks võib pidada Euroopa Meistrivõistluste individuaalset hõbemedalit ning võistkondliku kulda. Briti võistkonda peetakse hetkel maailma tugevaimaks koolisõidvõistkonnaks, mistõttu hobuse müük Rootsi vahetult enne koduseid Olümpiamänge oleks olnud katastroof ning toonud Rootsi ühtlasi tippkonkurentsile lähemale, kuna ka neil on juba täna Patrick Kitteli ning Tinne Vilhelmson-Silfveni näol tugevaid esindajaid.