Cascais LGCT Grand Prix’s kaksikvõit belglastele, Paris Panthers edukas GCL etapil

Nicola Philippaerts ja H&M Harley vd Bisschop. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid Cascais aset järgmised Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võit läks kindlalt Nicola Philippaertsile hobusega H&M Harley vd Bisschop. GCL etapi võitis mõlemas osavõistluses parim olnud Paris Panthers (Darragh Kenny ja Gregory Wathelet).

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 32 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis Kolumbia esindaja Carlos Enrique Lopez Lizarazo hobusega Ulhane de Conde. Uliano Vezzani ehitatud Grand Prix põhiparkuur esitas taaskord keerulise väljakutse, kuid sarnaselt eelmise etapiga Cannes’is sai ümberhüpetele kaheksa paari. Edu saatis siin belglasi, kes võtsid endale poodiumi kaks kõrgeimat kohta. Nicola Philippaerts ja H&M Harley vd Bisschop edestasid enam kui sekundiga Gregory Watheleti ja Mjt Nevados S’i, kes platseerusid teisele kohale. Watheleti jaoks oli üldse tegu äärmiselt eduka nädalavahetusega, sest lisaks Grand Prix teisele kohale võitis ta Paris Panthers tiimi koosseisus mõlemad GCL osavõistlused ja kaks võistlusklassi individuaalselt. Grand Prix kolmanda koha sai Eduardo Alvarez Aznar hobusega Rokfeller de Pleville Bois Margot. Ümberhüpetele jõudsid veel ja järgmise kohad said vastavalt Danielle Goldstein (Lizziemarry), Philip Houston (Chalanda), Piergiorgio Bucci (Diesel GP du Bois Madame), Christian Kukuk (Limonchello NT) ja Julien Epillard (Virtuose Champeix). Põhisõidus sai uue ratsanikuga stardis näha ka Ibelle van de Grote Haarti, kes ühe mahaajamisega platseerus viimasele auhinnalisele kohale ning sai kommentaatoritelt palju kiidusõnu.

LGCT Grand Prix poodium. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Philippaerts, kes on järgmise sportlasena kindlustanud endale koha Prahas toimuval LGCT Super Grand Prix’s, sõnas, et Harley tundub hetkel olevat väga heas vormis ja ta loodab, et see vorm püsib ka ülejäänud hooaja.

LGCT üldarvestuses muutusi toimunud pole: liidrikohta hoiab Edwina Tops-Alexander, kes 172 punktiga on seljataha jätnud Ben Maheri (143 punkti) ja hooaja alguses pikalt edetabelit juhtinud Scott Brashi (131 punkti). Miski pole aga veel lõpuni kindel ja pooled etapid on veel ees.

Võidukas Paris Panthers. Foto: GCL/Stefano Grasso

GCL osutus edukaks Paris Panthers meeskonnale, kes võitis mõlemad osavõistlused ja said kokkuvõttes neli karistuspunkti. Teiseks tuli Scandinavian Vikings (Christian Ahlmann ja Leopold van Asten), lõpetades samuti nelja karistuspunktiga, kuid aeglasemalt kui Panthers ning poodiumi viimase koha võttis London Knights (Nicola Philippaerts ja Martin Fuchs) kaheksa karistuspunktiga.

GCL üldarvestuse esikohta hoiab London Knights 174 punktiga, kellel on tihedalt kannul Valkenswaard United 167 punktiga. Kolmandat kohata hoiab Shanghai Swans, kellel on 127 punkti.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Monacos järgmisel nädalavahetusel.