Cavaliada Winter Touri teine nädal

Vasakul Kristupas Petraitis ja paremal Kertu Klettenberg Foto: Aiste Nefedjevaite

Poolas Poznanis toimunud Cavaliada Winter Tour, mis kestis kaks nädalat ja millest võttis osa väga suur hulk Eesti takistussõitjaid, sai 21. veebruaril oma lõpu. Kui esimesel nädalal näitasid sportlased väga head ja kõrget taset, siis teine nädal ei olnud meie nädal. 

Parimaks tulemuseks kogu võistluse vältel jäi Kertu Klettenbergi ja 7-aastase Jolanda kolmas auhinnaline koht noortele hobustele mõeldud kahefaasilisest sõidust kõrgusel 125 cm. Selles sõidus osales 53 võistluspaari, kellest lausa 30 sõitsid mõlemad faasid vigadeta. Kertu ees tuli teiseks ka Eestis palju võistelnud leedukas Kristupas Petraitis hobusel Cornet’s Cloud. Samas sõidus tuli 11. auhinnalisele kohale Paul Argus 6-aastasel märal Armissin.

Kertu Klettenberg
Foto: Aiste Nefedjevaite

Teise auhinnalise koha noppis endale Paul Argus hobusega Renessin. Neil õnnestus sõita reedesel võistluspäeval kahefaasiline parkuur kõrgusel 135 cm vigadeta ning platseeruda kuuendaks.

Uurisime pisut ka sportlastelt, millised olid võistlustel koroonaviiruse suurest levikust tulenevad piirangud ning kuidas see mõjutas nende võistlemist. Leiti, et asjaolu, et publikut ei olnud, ei mänginud erilist rolli, sest tegu oli meie omade jaoks niigi võõra väljakuga, aga oldi arvamusel, et kui tegu oleks koduväljakuga ja sealt puuduva kodupublikuga, oleks toetuse puudumine väga märgatav ja tuntav. Lisaks pidid abilised soojendusväljakul kandma kindaid ja maske ning soojendushalli sisenedes mõõdeti kõigil kehatemperatuuri. Kuna publik ei olnud tribüünidele lubatud, ei olnud korraldajad mõlenud ka sellele, kust saaksid sportlaste abilised sõite filmida ja see tekitas vahel olukorra, kus rahvas kogunes ühte kohta isegi tihedamalt kui muidu, et oleks võimalik sõidud ka filmile saada.

Vaatamata aga piirangutele olid sportlased väga rõõmsad, et keegi praeguses olukorras siiski trotsib puuduvat piletitulu ja võistlusi korraldab. Seda näitas ka see, et võistlustele oli toodud pisut üle 400 hobuse, mis on Eesti mõistes siiski suur number. Hetkel, mil Eesti võistluskalendris on enamik võistlusi tühistatud, on ilmselt järgmine võistlus planeeritud nii mõnelgi märtsis Krakowisse.