CDI Afterparty ehk ettevalmistus Eesti meistrivõistlusteks

Maria Mägi ja Ashwan. Foto: Kersti Sügis.

Pärast CDI Perila võistlust võttis järje üle rahvuslik võistlus nimega CDI Afterparty, mis pakkus koolisõitjatele viimast võimalust täita kvalifikatsioone Eesti meistrivõistluste jaoks ning anda lihvi KÜRile. Nimest ei maksa end eksitusse viia, sest järelpeol võistelnud võtsid asja tõsiselt ja südamega. Koolisõitjatele juba armsaks saanud kodumaise kohtuniku Annike Lavingu kõrval hindasid sportlaste etteasteid 5* kohtunik Eduard De Wolff Van Westerrode (NED), 4* Larysa Velyka (UKR) ja Vivian Lindemann (NED).

Esimesena võisteldi handicap-iga skeemis, kus sportlased võisid valida endale võistlemiseks sobiliku skeemi L-kergemast kuni GP-ni.  Kohtunike üksmeelel oli selle klassis teisest peajagu üle Eliis Pääsuke hobusel Zinzina (66.722%), kes valisid võistlemiseks LK1 skeemi. Eliis jagas oma hobuse kohta kiidusõnu, kuid leidis, et oleks saanud ise paremini sõita. Perilasse meelitas teda soov proovida Perila platsi, kus toimuvad meistrivõistlused, aga eelkõige võimalus saada tagasisidet sellise tasemega kohtunikelt. Kohtunike tagasisidega jäi Eliis väga rahule, ent tunnistas, et CDI suur atmosfäär puges temalegi hinge ja pani jalad värisema, mis omakorda mõjutas võistlussooritust. Teisele kohale jõudis Anette Klaasmägi Pepperonel (63.939%) ja kolmanda koha hõivas Kalev Käsperson Beltariol (63.889%). Mõlemad sõitsid M3 skeemi.

Samuti handicap-i toimunud muusikalises vabakavas oli selgelt parim RK10 KÜRis võistelnud Maria Mägi Ashwanil (64.875%), jättes enda selja taha Janetta Lahe Leroy MG-l (57,9%) ja Kregory Kikkase Don Carlosel (57,308%), kes olid valinud võistlemiseks vastavalt LK10 ja M10 KÜRid.

Perila Dressage Tour jätkub juba sel laupäeval noorhobuste ja -ponide tšempionaadi ja Eesti meistrivõistlustega koolisõidus.

Meistrivõistlused tõotavad tulla äärmiselt põnevad, sest mitmes klassis on oodata väga tasavägist võistlust. Meeldiva üllatusena on seenioride võistlusklassis üles antud viis võistluspaari, kelle seas on ka tiitlikaitsja Tiina Kuusmann. Rõõmustav on ka näha, kui palju osalejaid on laste ja juunioride võistlusklassis.

Esmakordselt toimuvad meistrivõistlused koolisõidus amatööride võistlusklassis! Tegu on kauaoodatud muudatusega, mida harrastajad ja sportlased rõõmuga tervitasid. Amatööride võistlusklassi eesmärgiks on täita tühimikku, mis jäi harrastaja, kes võistleb enamjaolt L-kergema skeeme, ja kõrgemate klasside vahele. Viimastel aastatel on harrastajad olnud PSG ja GP kasvulavaks, sest mitmed harrastajad on leidnud uued väljakutsed just nendes klassides. Muutmaks üleminekut sujuvamaks ongi ellukutsutud amatööride klass.

Amatööride võistlusklass on avatud sportlasele, kes on vähemalt 22-aastane ning kes ei ole viimase kolme aasta jooksul osalenud kõrgemal tasemel kui R kergem. Harrastajate meistrivõistlused on avatud kõikidele harrastajatele, kes ei ole viimase kolme aasta jooksul osalenud kõrgemal tasemel kui L raskem. Harrastajate võistlusklass on ka kõige osalejaterohkeim – kuldmedalit asub püüdma 11 võistluspaari.

Hoiame kõigile pöialt ja näeme Perilas!