Celje Furusyyia Euro teise divisjoni etapivõit Ukrainale

Tänasel pühapäeval, mil Ukraina tähistab oma teist Eurovisiooni võitu, kirjutame nende teisestki võidust, mille möödunud reedel savutas nende takistussõidu tiim Sloveenias Celjes peetud Furusyyia FEI Nations Cup Euroopa teise divisjoni teisel etapil.

Kui Celjes on rahvusvahelisi takistussõiduvõistluseid peetud juba aastaid, siis Furusyyia etappi võõrustati esmakordselt. Seda muljetavaldavam oli 12 rahvuskoondise osavõtt, kelle hulgas ka kohalikud ja nende naabrid horvaadid. Pärast esimest vooru võtsid kaksikjuhtimise Ukraina ja Austria, kes mõlemad lõpetasid avavooru karistuspunktideta. Ukrainal muide ei tulnud maha ühtegi latti, nende halvim tulemus oli Oleksander Onyschchenko ja Calcourt Falklundi üks punkt ületatud aja eest. Austerlastel lõpetas neljaga Gerfried Puck hobusega Bionda. Kahest liidrist ei jäänud palju maha Hispaania, kes oli üks karistuspunkt. Teise vooru ehk kaheksa parema hulka pääsesid veel Luksemburg, Ungari, Venemaa, Portugal ja Türgi. Linzis peetud avaetapi võitnud Poola, kes seekord osales valdavalt teises koosseisus, jäi esimesena teisest voorust välja. Baltikumi esindanud Leedu tulemuseks jäi 11. koht.

Teises voorus jagus pinevust kolmandate sõitjateni. Austerlaste Puck võttis teises voorus maha kaks takistust, samuti nagu Hispaania avasõitja Manuel Fernandez Saro, samas Ukraina Rene Tebbel tegi Cooperiga topeltnulli. Samaga sai järgmises ringis hakama austerlaste Christian Rhomberg hobusega Saphyr des Lacs, mis tõi nad Ukrainale taas lähemale, sest Onyschchenko lõpetas viiega. Hispaanlaste võimalusi kahandas Pilar Lucrecia Gordon, kelle tulemuseks oli kaheksa.

Kolmas voor sai otsustavaks. Ukrainat esindav Ferenc Szentirmai ja Chadino tulid teisegi vooru nulliga, millega ei suutnud vastata austerlaste kolmas sõitja Roland Engelbrecht, kes avavooru nullile lisas teisest voorust kaheksa. Sellega oli võitja saatus otsustatud, sest Austria parimaks võis jääda kaheksa, Ukrainal viis. Ukrainlaste ankrumees, kahekordne olümpiavõitja, Ulrich Kirchhof hobusega Gabbiano viimases voorus enam starti ei läinudki.

Teise koha saatuse panid viimases voorus paika Austria ja Hispaania. Viimaste üks tippsõitjatest Eduardo Alvarez Aznar tegi hobusega Chatman nulli, millele austerlaste Max Kühner vastas neljaga. Seega Hispaaniale teine, Austriale kolmas koht. Neljandana lõpetas Luksemburg, viiendat kohta jagasid Venemaa ja Ungari, seitsmendat Türgi ja Portugal.

Täna avatakse Celjes Kesk-Euroopa liiga MK-hooaeg. Etapi tulemusi kajastame homsestes uudistes. Celje tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1152/html/en/longinestiming/index.html