Celje Grand Prix võit Itaaliasse, MK võidupunktid Rossen Raichevile

Täna peeti Sloveenias Celje ratsakeskuses maha Kesk-Euroopa liiga lõuna regiooni eelviimane MK-etapp, kus osalesid mitmed meile tuntud põhja regiooni takistussõitjad. Grand Prix, mis ühtlasi oli MK-etapiks, võitis itallane Marquet Riccardo Martinengo hobusel Pro und Contra 2, MK võidupunktid korjas bulgaarlane Rossen Raichev.

Grand Prix rada oli Celjes üles pandud selline, et vigadeta sooritusi oli vaid üks ja selle tegi võitjapaar Sloveenia naaberriigist Itaaliast. Teinegi koht läks Itaaliasse ja seda ühe karistuspunktiga aja eest. Kolmandale kohale suutsid end sõita bulgaarlane Rossen Raichev ja Capoccino, kes kogusid ka MK 20 võidupunkti. GP neljas koht, mis andis MK arvestuses teise koha punktid, läks Läti takistussõitjale Aleksander Šakurovile Girsil, Klettenbergi suurim konkurent liiga esikolmiku kohale Kristaps Neretnieks ja Conte Bellini olid seitsmendad, mis andis 13 MK punkti neljanda positsiooni eest. Benas Gutkausaks ja Lascar olid 13.-l kohal, kuid MK sarjas said viienda koha punktid, sest vahepealsed kohad kuulusid Lääne-Euroopa ja Argentiina sõitjatele.

Liiga arvestuses seega olulisi muudatusi ei toimunud. Liidrina jätkub Klettenberg, teisel kohal Anna Gromzina Venemaalt. Kolmas on endiselt Kristaps Neretnieks, kes küll lähenses kahele esimesele. Neljas endiselt leedukas Gutkauskas.

Heites pilgu meile tuntud sportlaste eelmiste päevade startidele, siis saame tõdeda, et neid saatis piisav edu. Laupäevane suure ringi 140 cm oleks nagu toimunud meie lähinaabruses: esimene Neretnieks ja Caramsin, teine Beletski ja Little Foot 22, kolmas Šakurov ja Girs, neljas Gutkauskas ja Lascar. Reedese 140 cm parimad olid Benas Gutkauskas ja Celly Negra. Häid tulemusi tehti muudeski sõitudes.

Celje MK-etapi tulemused leiate võistluse koduleheküljelt http://www.fei2012.konji-celje.si/index.php?lang=en .