Champions Tour`i võitis teist aastat järjest Brash, seekord ülinapilt Bengtssoni ees

Eile õhtupooliku selgus Doha Al Shaqeb ratsakeskuses dramaatilises heitluses tänavuse Longines Global Champions Tour`i võitja, kui võrdsete punktidega võttis teist aastat järjest üldvõidu sotlasest maailma esinumber Scott Brash Dohas võitnud rootslase Rolf-Göran Bengtssoni ees.

Eilses uudises tõime välja, et võidušansid olid eelkõige viimase etapi eel esikolmikusse kuulunud takistussõiduhiidudel. Juhtis Ludger Beerbaum 242 punktiga, talle järgnesid 230 punktiga Bengtsson ja 210 punktiga Brash. Kui kaks viimast olid otsustavaks turniiriks kaasa võtnud oma põhihobused, siis Beerbaum oli otsustanud oma number kolme, 10aastase Zinedine kasuks, mis paraku end ei õigustanud. Sakslane võttis esimeses voorus maha suisa neli takistust ja muutis sellega oma võiduvõimalused üliväikeseks. Seda eriti pärast seda, kui Brash lõpetas ühe ja Bengtsson sootuks karistuspunktideta. Pärast esimest vooru säilinuks Beerbaumi võiduvõimalused, kui Brash lõpetanuks allpool neljandat kohta ning Bengtsson allpool esikohta. Taoline matemaatika tundub esmapilgul kummaline, kuid vastavalt tuuri reeglitele läheb arvesse 50% tulemustest ning Bengtssonil oli potensiaalselt ära langemas suurem hulk punkte ehk parem tulemus, kui Brashi seni halvim.

Bengtsson tegi muuhulgas avavooru kiireima tulemuse ja garanteeris sellega endale teises voorus viimase stardipositsiooni. Nulliga suutsid esimese vooru läbida veel Yann Candele ja Showgirl Kanadast, Luciana Diniz ja Fit For Fun Portugalist, Daniel Deusser ja Cornet d`Amour Saksamaalt ning Roger Yves Bost ja Qoud`Coeur de la Loge Prantsusmaalt. Kohalikele pakkus rohkelt rõõmu nende esisõitja Bassem Hassan Mohaamedi ja Victoria üks karistuspunkt.

Katari parim Bassem Hassan Mohammed ja Victoria

Teises voorus oli puhtaid sooritusi rohkem. Liidritest eksisid ühel takistusel Deusser ja Bost, kuid nulliga tulid Mohammed, Brash, Diniz, Candele ja Bengtsson. Mohammedi ja Brashi tulemuseks jäi üks karistuspunkt ning sellega oli šotlane neljas ning Katari sportlane viies. Brash oli sellega teise järjestikuse üldvõidu taganud, kuid lahti oli veel teise koha saatus ning Doha etapi esikolmik.

Ümberhüpetele asusid esimesena Diniz ja Fit For Fun, kes läbisid need puhtalt. Järgmisena startinud Candele ja Showgirl lõpetasid nelja karistuspunktiga, viimasena startinud Bengtsson ja Casall Ask tegid seevastu ülitäpset, optimaalse rajaga ning kiiret sõitu seejuures takistusi maha ajamata. Rootsi "professor" lõpetas portugaalllannast kolm sekundit kiiremini ning võttis Doha etapivõidu koos 148 500 eurose auhinnarahaga.

Rolf-Göran Bengtsson ja Casall Ask teel võidule

Kuigi Brash võitis tänavuse tuuri enne ümberhüppeid, tuli see siiski ülinapilt. Kokkuvõttes kogus šotlane Bengtssoniga võrdselt 243 punkti, kuid paremuse andis talle vastavalt reeglitele suurem paremate kohtade hulk. Brash ja Hello Sanctos võitsid lõppenud hooajal mäletatavasti kol LGCT etappi. Kahest paremast jäi vaid punktiga maha Dohas punktideta jäänud Ludger Beerbaum. Neljandaks tõusis Mohammed, viiendana lõpets kahekordne tuuri võitja Edwina Tops-Alexander. Vaadates auhinnarahasid, saame tõdeda, et üks pnkt oli kokkuvõttes väga kallis. Brash teenis üldvõidu eest 294 500 eurot, Bengtsson teisena üle 100 000 vähem ehk 190 000 eurot. Liidritest punkti maha jäänud Beerbaumi auhinnarahaks arvestati 123 500 eurot.

Kõik Doha etapi tulemused, samuti üldparemusjärjestuse, leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/966/966zeitplanDEU.htm?style=longines, tuuri kodulehekülg http://www.globalchampionstour.com/about/

Loe tuuri hooaega kokku võtvat pikemat lugu meie lehekülje sündmusartiklite rubriigist http://www.hobumaailm.ee/?page=4&sub=24&id=254